PRAHA OC LETŇANY – US CARS 2020

Letošní výroční akce 1st Veteran US Car Clubu Praha se vydařila na výbornou. Stín Covidu-19 byl eliminován správnou volbou termínu a místem sekce „A“, jejíž rozlehlost umožňovala velké rozestupy vozidel i lidí. I tak už jsme měli několik členů v karanténě.

Počasí bylo na jedničku a účast čítala na 170 amerických automobilů a několika motocyklů. Předváděcí rampa v kombinaci s hudebním tělesem  „Marty´s Hanpacked Club“, který nám předvedl skvělý jižanský swing, byl základem programu.

Ale především vzájemný obdiv svých strojů a interkomunikace vlastníků a jejich přátel, nás provedl slunečním sobotním dnem. Oceňovalo se v mnoha kategoriích. Za všechny, kteří si odváželi domů poháry – nejstarší ze zúčastněních US Cars, byl Ford T z r. 1912 v závodní úpravě RAJO. Úprava dobová, mimochodem v této podobě vyhrál i ve své kategorii závod do vrchu na Pikes Peak v roce 1921.

Best motocykl byl Harley-Davidson rok výroby 1936. Za New Age (současnost) získal cenu Dodge Challenger a pohár celkového vítěze obdržel Chevrolet Corvette Stingray Coupe 1965.

Volba mezi opravdu zajímavými zúčastněnými byla velmi těžká. Protože každý automobil či motocykl je jiný, ať provedením, stupněm výkonu a zachovalostí.

Slovem nás na rampě celý den provázeli – president klubu Zdeněk Košárek a čiperná Zita Strnadová.

Další akcí klubu je jarní Soutěž elegance na zámku Sychrov na jaře 2021.

Image

Image

 

Vyjádření prezidenta 1st Veteran US Car klubu Zdeňka Košárka ke zrušené akci MDA Ride, původně plánované na 6.6.2020:

Testační den - 30.května 2020

Vážení členové 1st Veteran US Car klubu,
v sobotu 30.5. 2020 budeme pořádat testační den pro rok 2020. Sraz bude v 10:00 na parkovišti A u OC Tesco  (tam, kde jsme měli loňský sraz) v Letňanech. Prosíme, dostavte se v co možná nejhojnějším počtu. 

Váš výbor 1st Veteran US Car klubu.

POZVÁNKA na Výroční členskou schůzi spolku

1st  Veteran US Car Clubu Praha v ČR

Výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR (dále jen „Klub“) svolává členskou schůzi Klubu, na kterou si Vás současně dovoluje pozvat.

Termín konání členské schůze:  ve středu  15. ledna 2020

Zahájení členské schůze:  18:00 hod., parkování u restaurace možné

Místo konání členské schůze: v salonku restaurace „U Rozcestí“ k Lochkovu 377/22, Praha 5-Slivenec 

Prosím vezměte na vědomí máme ve Stanovách Klubu článek 4, v jehož odstavci 2 vyplývá povinnost člena se Členské schůze zúčastnit. Nemůže-li se člen osobně zúčastnit ze závažných důvodů, lze pověřit plnou mocí k účasti někoho jiného.

Program schůze

 1. prezence přítomných členů Klubu, aktualizace telefonních a emailových kontaktů členů Klubu v rámci prezence a vyrovnání příspěvků na rok 2020
 2. zahájení schůze Klubu prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 3. volba orgánů členské schůze Klubu, předsedy členské schůze, sčitatele hlasů a zapisovatele
 4. zpráva o činnosti Klubu za rok 2019 včetně ročních výsledků hospodaření Klubu přednesená prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 5. plán akcí na rok 2020 přednesený prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 6. různé – odpovědi na dotazy členů Klubu, projednání připomínek a námětů členů Klubu, diskuse 
 7. schválení zápisu, ukončení Členské schůze

Důležité:

Výbor současně žádá všechny majitele historických vozidel registrovaných v Klubu, aby si zkontrolovali platnost testace svých vozidel a pokud mají testaci platnou na období kratší, než je květen 2020 a tedy potřebují provést testaci, aby si na Členskou schůzi donesli průkaz historického vozidla a formulář nazvaný „protokol o technické prohlídce vozidla – potvrzení o klubové testaci“ s potvrzenou STK nebo potvrzení odborného servisu (viz PHV poslední strana „poučení). Členové, kteří mají testaci platnou na delší období, mohou své průkazy a protokol o technické prohlídce vozidla přinést v pozdějším období na kteroukoli schůzi výboru klubu, která se koná na témže místě každou první středu v měsíci.

Výbor Klubu současně vyzývá členy, aby na schůzi přinesli kopie testačního protokolu svého vozidla (velký dvojlist z první testace vozidla, na jehož podkladě byl vydán průkaz HV. Tyto protokoly musí být nově zaarchovivány.

Každý člen obdrží jeden výtisk klubového kalendáře 2020 zdarma

V Praze dne 17.12.2019

Za výbor spolku 1st  Veteran US Car Club Praha v ČR                  Zdeněk Košárek

                                                                                                      prezident Klubu

US CARS V PRAZE, OC Letňany, 21.9.2019

Image

Už je to devatenáct let, kdy si americká vozidla dala poprvé dostaveníčko v pražských Letňanech. S bezprašným povrchem zámkové dlažby plochy,  poskytnuté díky pochopení Obchodního Centra Letňany, si 1stVeteran US Car Club Praha poradil po svém. Co s holou plochou na jeden den? Vyrobil si předváděcí rampu potahovanou červeným kobercem okolo které se odehrává hlavní dění Samozřejmě jde o setkání majitelů opečovávaných amerických vozidel a jedná se o jednu z posledních příležitostí – závěr sezóny je za dveřmi.

Počasí bylo vynikající, rovněž tak pestrá účast, jak jinak než „amerik“

Hlavní trofej si odvezl majitel Fordu Business Coupe 1938. V nádherné světlezelené Seafoam. V dalších kategoriích se blýskly neméně krásné stroje, od nejstaršího Fordu T 1917, přes Cadillacy, Chevrolety, Buicky, Fordy, Mercury, Oldsmobily, Pontiaců všech možných ročníků a provedení. Rovněž Corvetty, včetně Corvette Clubu Praha. V kategorii New Age dominoval Challenger Gang, komentář jeho zástupce při předváděčce na rampě fakt pobavil. Diváků, kteří si sraz přišli prohlédnout bylo odhadem pět tisíc. Mohli obdivovat mimo jiné vyšňořený truck Freightliner Cabover, či zástupce military. Od válečných Willysů, Fordů GPV až po dva Hummery H1. Úžas vzbuzovala účast hned čtyř amerických traktorů nejstarší z nich byl z roku 1936. Účast byla i zahraniční, a bylo co obdivovat, amerických automobilů a i nějakých těch motocyklů se letos sjelo do Letňan dvě stě. Hudební produkci obstarávali skvělí Screwballs. Jejich senzační projev a zvuk výtečně doplňoval atmosféru slunného dne.

A co takhle cruising? Přece cesta na sraz a domů.

Příští další akcí 1stVeteran US Car Clubu Praha je soutěž elegance na zámku Sychrov.

Tento jedenadvacátý ročník je vyhrazen z důvodu charakteru soutěže a kapacity pouze americkým vozidlům starším 30-ti let roku výroby, koná se 25.dubna 2020.

A příští „Letňany“? Opět na ploše sekce „A“ 19.září 2020.

Neváhejte naše akce připomínkovat jakýmkoliv způsobem. Například nějaké ty studené a teplé nápoje (pochopitelně nealko), budeme servírovat pro účastníky přímo v prostorách srazu.

Závěrem děkujeme všem za účast, Obchodnímu Centru Letňany, dlouholetým sponzorským příspěvkům firem Simix a Impexta. Především členům klubu, kteří nesou ze svých členských příspěvků převážnou část nákladů. Díky všem, kteří byli nejvíce aktivní při realizaci: Bohouškovi, Mirkovi, Jitce, Vlastovi, Jardovi, Járovi, Zitě, Otovi, Zdeňkovi, Lubošovi, Natálce, Sandře, Janě, Martině a Tomášovi. Jestli byl někdo vynechán, tak taky díky.

Největší odměnou je vědomí, že se to zase vydařilo na výbornou.

 

„WARM UP!“ A „MDA RIDE „ 21.06. a 22.06.2019

Občas neškodí myslet i na jiné, zvlášť jedná-li se o zdravotně postižené a ještě k tomu děti.

Hned dva projekty ve dvou dnech za sebou se týkaly postižených svalovou dystrofií.

První charitativní koncert souborů „Slapdash“ a „Green Monster“ v příjemném prostředí Střeleckého ostrova jsem se zúčastnil jako pěšák. Akce ve prospěch projektu „Honzíkova cesta“, kde hrály bez nároku na honorář a vstupné bylo dobrovolné. Příznivci stylu rockabilly se vesměs vzájemně znají a rozhodně si přišli na své. Vše moderovala rozesmátá Zita Strnadová alias Lady Luck, kterou uvidíme 21.9.2019 na US Cars v Letňanech.

Druhý den v sobotu probíhala MDA Ride. Náš klub se na ní prezentoval, zaplaťpánbu, o mnoho lepším způsobem než vloni. Uprostřed Václavského náměstí vystavil dvanáct historických amerických automobilů. Klubový stan a skládací křesílka posloužily během několika hodin v měnícím se počasí víc než dobře. Po nekonečném odhánění turistů, obzvlášť těch opálených, či hovořících jazykem kterým se starší generace učili povinně, se domnívali, že jsou na Kubě a do našich „amerik“ si snad nasednou. Kdo měl full size svezl postižené děti, kvůli kterým se celá show konala. Samotná „ride“ tedy vyjížďka byla jako každý rok téměř excelentní. Svižná, plynulá, bez zastávky. S nadšenými mávajícími davy, obzvlášť okolo Malostranského náměstí. Úsměv vzbuzovala jízda skútrů Vespa (a že jich bylo). Václavák obkroužili dvakrát. Silná byla účast „Mustang Riders“, ovšem vesměs nových či zánovních aut, které pro neznalce vypadaly jeden jako druhý.

Tak snad jsme všichni pomohli dobré věci.

Zdeněk Košárek

 

Image

Soutěž elegance Sychrov 2019

Image

Přes všechny chmurné předpovědi počasí a které se i částečně vyplnily, vše dopadlo na výbornou. Samozřejmě do zámeckého parku nepadla za celý den ani kapka. Jedenadvacátý ročník byl poznamenán o něco slabší účastí, ale na kvalitě mu to pranic neubralo. Letos se zúčastnilo na sedmdesát amerických automobilů. Mohli jsme obdivovat krom nádherných kousků americké historie, též nově zrekonstruovanou balustrádu zámku ze strany přiléhající k parku. 

Za všechny jmenujme vítěze letošní soutěže elegance manžele Hadrabovi, kteří si za svůj Cadillac Sedanette ročník 1941, krom hlavní ceny za jejich překrásný automobil, odvezli i cenu za celkový dojem a dobový oděv. Cenu Luďka Krejcara pro prvního účastníka získal pan Zdeněk Diviš. Dále se v každé dekádě udělovala první, druhé a třetí místa, cena pro nejvzdálenějšího účastníka, convertible a pickup.

Do příštích ročníků očekáváme, že si majitelé svých historických amerik, přizpůsobí svůj oděv, aby soutěž o celkový dojem a dobové oblečení, měla širší záběr. 

Samozřejmě už nyní se na příští ročník soutěže těšíme

Výroční členská schůze

POZVÁNKA

Na Členskou schůzi spolku

1st  Veteran US Car Clubu Praha v ČR

 

Výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR (dále jen „Klub“) svolává členskou schůzi Klubu, na kterou si Vás současně dovoluje pozvat.

Termín konání členské schůze:  ve středu  23. ledna 2019

Zahájení členské schůze:  18:00 hod., parkování u restaurace možné

Místo konání členské schůze: v salonku restaurace „U Rozcestí“ k Lochkovu 377/22, Praha 5-Slivenec 

Každý člen obdrží jeden výtisk klubového kalendáře 2019 zdarma

Prosím vezměte na vědomí máme ve Stanovách Klubu článek 4, v jehož odstavci 2 vyplývá povinnost člena se Členské schůze zúčastnit. Nemůže-li se člen osobně zúčastnit ze závažných důvodů, lze pověřit plnou mocí k účasti někoho jiného.

Program schůze

 1. prezence přítomných členů Klubu, aktualizace telefonních a emailových kontaktů členů Klubu v rámci prezence a vyrovnání příspěvků na rok 2019
 2. zahájení schůze Klubu prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 3. volba orgánů členské schůze Klubu, předsedy členské schůze, sčítatele hlasů a zapisovatele
 4. zpráva o činnosti Klubu za rok 2018 včetně ročních výsledků hospodaření Klubu přednesená prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 5. plán akcí na rok 2019 přednesený prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 6. volba Výboru Klubu a volba Kontrolní komise na další funkční období
 7. různé – odpovědi na dotazy členů Klubu, projednání připomínek a námětů členů Klubu, diskuse 
 8. schválení zápisu, ukončení Členské schůze

Důležité:

Výbor současně žádá všechny majitele historických vozidel registrovaných v Klubu, aby si zkontrolovali platnost testace svých vozidel a pokud potřebují provést testaci, aby si na Členskou schůzi donesli průkaz historického vozidla a přiložený formulář nazvaný „protokol o technické prohlídce vozidla – potvrzení o klubové testaci“ s potvrzenou STK nebo potvrzení odborného servisu (viz PHV poslední strana „poučení)

Výbor Klubu současně vyzývá členy, aby se aktivně zapojili do volby Výboru Klubu a Kontrolní komise  a aby kandidovali do těchto orgánů Klubu.

V Praze dne 11.12.2018

Za výbor spolku 1st  Veteran US Car Club Praha v ČR

Zdeněk Košárek

prezident Klubu


 

ImageUS CARS LETŇANY

PRAHA 29.09.2018

US CARS PRAHA LETŇANY 2018

Po prvním srazu „ amerik“ pořádaným naším klubem ještě ve staré Aerovce rovněž v Letňanech v r. 2000, jsme se přesunuli k Obchodnímu Centru. Vystřídali jsme několik sekcí parkoviště OC.

Loňský ročník při účasti téměř 180-ti účastníků na „F“ ukázal, že jeho plocha nestačí. Plocha parkoviště „A“, poskytnutá laskavostí Obchodního Centra, byla letos ideální. Téměř dvakrát větší plocha se ukázala jako pohodlná k rozmístění účastníků, včetně pohybu při předvádění na rampě. Počasí bylo – jak jinak – naprosto vynikající. Přes chmurně vypadající předpověď jsme si užili i sluníčka. Ráno bylo chladněji, ale to starým motorům jedině svědčí. Stará dobrá poučka: „teple se oblékněte, do auta si můžete odložit vždy“, stále platí.

Citelnou ztrátu vicepresidenta klubu Luďka Krejcara, na kterého stále vzpomínáme, jenž alternoval při moderování přehlídky na rampě, velmi dobře nahradila při moderování Zita Strnadová. Mimochodem se jedná o bývalou členku klubu (nepodařilo se jí zprovoznit svůj Cadillac). Program doplňovalo hudební uskupení „Screwballs“. Hráli skvěle, rok od roku lépe. Zamlouvali se všem věkovým kategoriím. 

Samozřejmě vstupné pro veřejnost bylo zdarma a dobrovolné. Návštěvnost se odhaduje něco mezi třemi a čtyřmi tisíci, pochopitelně za celý den. Amerických vozidel se sjelo letos do Letňan rovných sto devadesát. Oceněno bylo v různých kategoriích  (viz tabulka s přehledem)

osmadvaceti poháry, 28 účastníků a účastnic. Komise klubu měla nejednou těžkou chvilku při rozhodování. Např. Corvett, Cadillaců, či pickupů různých značek, jedno auto lepší než druhé, bylo hodně. 

Velký dík patří členům pořádajícího klubu, kteří svou dobrovolnou prací celou akci realizovali. Ti, kteří se na tom podíleli, budou společně s těmi ze Sychrova 2018 oceňováni na výroční Členské schůzi v lednu.

Rovněž poděkování směřuje k naším sponzorům, Obchodnímu Centru Letňany a všem účastníkům. US Cars Praha 2018 proběhla bez problémů. Do budoucna hodláme sraz vylepšovat, např. počet míst k sezení před rampou, pro starší a méně mobilní, navýšit. Taktéž počet kategorií k oceňování. 

Touto akcí se klub historických amerických vozidel 1stVeteranUS Cars Club Praha v ČR rozloučil se sezonou 2018. V sezoně 2019 zahájíme naší „Concours d’Elegance“ soutěží historických amerických vozidel „Sychrov 2019“ v sobotu 27.dubna.

Samozřejmě opět v Letňanech ve stejném termínu a místě. 

OCENĚNÍ US CARS 2018 LETŇANY

80-tá

1. Chevrolet Corvette Callaway       1987

2. Cadillac Fleetwood Brougham    1985

3. CHEVROLET MALIBU STW           1983

70-tá

1. FORD MUSTANG MACH 1                     1970

2. CADILLAC ELDORADO CONVERTIBLE   1975

3. PONTIAC FIREBIRD FORMULA              1977

60-tá

1. MERCURY MONTEREY COUPE         1965

2. CHEVROLET IMPALA SS                    1966

3. PONTIAC GTO                                   1966

50-tá

1. FORD FAIRLANE SKYLINER                1957

2. CHEVY PICKUP 3600                          1953

3. FORD THUNDERBIRD                         1957

40-tá

1. PLYMOUTH P17 DE LUXE SEDAN       1949

2. JEEP WILLYS MB                                  1942

3. CHEVROLET PICKUP                            1946

PRE WAR CARS

1. HUPMOBILE ROADSTER                      1930

2. FORD BUSSINES COUPE                      1938

3. OVERLAND WHIPPET                           1927

NEW AGE US CARS

1. SPEEDSTER REPLICA AUBURN            1936 / 2007

2. CHEVROLET CAMARO ZL1 1LE           2018

3. CHEVROLET CORVETTE GRAND SPORT  2018 

BEST PICKUP

FORD F 150                                              1985

BEST CONVERTIBLE

CADILLAC DE VILLE CONVERTIBLE           1967

BEST MOTOCYKLE:

HARLEY DAVIDSON 750 WLA                   1942

LONG DISTANCE

BUICK PARK AVENUE  (KADOLEC U VALMEZU)

CELKOVÝ DOJEM A DOBOVÝ ODĚV:

ŘIDIČ WILLYSU MB                                     1942

NEJSTARŠÍ VOZIDLO SRAZU:

OVERLAND WHIPET                                   1927

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ:

CADILLAC DE VILLE COUPE                        1958

 

ImageMDA Ride:

Václavské nám. 23.6. 2018

Zprvu jsem chtěl napsat jak vypadal z mého pohledu dvacátý ročník Sychrova. Vzhledem k mé angažovanosti jednoho z hlavních aktérů, popis by mohl vyznít jako sebechvála. To posoudí jiní (ať se nestydí něco o tom napsat, rádi to zde zveřejníme, posílejte na 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz). 

Samozřejmě všichni byli úžasní – obzvlášť Zdeněk Diviš,  Jirka Nachtigal, Jitka u  registrace, Švédovi kluci jako vítači – ještě to oceníme na Členské schůzi. Ostatně atmosféru toho dne vystihl Martin Baldýnský, Tomáš Jungvirt ve svých fotografiích a vynikajícím způsobem Pavel Prokop v krátkometrážním videu. 

Ovšem zpět k MDA RIDE. Po ranní očistě mé VettyC3 jsem v sobotním provozu v klidu dorazil na místo konání. Kompletní střed poloviny Václavského náměstí vymezený kovovými zábranami. Logo našeho klubu bylo všude, v propagačních materiálech coby partner a v pro nás vyhrazeném prostoru jenž byl bohatě dimenzován. Vybavení skládacími křesílky, jsme měli přehled o svých amerikách. Zájem byl velký a kdo z veřejnosti projevil slušně zájem, odpovídali jsme na všetečné dotazy, občas jsem zvedl kapotu a nastartoval. Vláďa Čermák do svého Packardu dokonce sem tam nějakou dámu galantně nechal sednout za volant pro účel focení. Já jsem do svého kokpitu, pro jeho útlost, zájemce o posezení odmítal. Do C3 se spíše ulehá než nasedá. Při nástupu a výstupu se neznalí správného grifu snaží vyvrátit polohovatelný  volant, loketní opěrku, ve dveřích okopou jejich čalounění a umatlají levý díl zrcadlové targy… Toliko letité zkušenosti.

Image

Občas jsem nastartoval a poskytl publiku sytý zvuk seřízeného V-8. Dorazili i další členové klubu, bohužel po svých bez automobilů. Oproti tomu účast Mustang Riders byla větší. Převažovaly spíše soudobé Mustangy. 

Vyjížďka byla perfektně zorganizována. Ačkoliv jsem byl účastníkem mnoha spanilých jízd, tahle byla nejlepší….

Svojí reprezentací klubu jsme přispěli k dobré věci jakou byla tato charitativní akce. Snad bude příští rok účast našich členů hojnější.

 

Zdeněk Košárek

 

Soutěž elegance 2018 - státní zámek Sychrov

 

Image​​

 

Image 17. ročník US Cars Letňany

US CARS JIŽ PO SEDMNÁCTÉ V PRAZE – LETŇANECH

Konec září je tradičním termínem pro akci pořádanou spolkem historických amerických vozidel 1stVeteranUSCar Clubem Praha. Je téměř neuvěřitelné, jak čas letí. Od doby, kdy klub začal svůj závěr sezóny realizovat v různých částech rozlehlých parkovišť Letňanského obchodního centra, uplynula dlouhá řada let.

Letos, tak jako v předchozích ročnících ameriky obsadily sekci „F“. Hlavním bodem programu dne je show na předváděcí rampě. Jednotlivá vozidla jsou k vidění v pohybu a během prezentace se lze o nich dozvědět zajímavé informace. Nezasvěcení diváci jsou leckdy překvapeni když pyšný majitel skvostné renovace i mezi jinými zajímavostmi sdělí její délku.  Pět, šest let … svépomocí.

Mezi představováním hráli Srew Balls, jak jinak než skvěle.

Vyvrcholením je hodnocení vozidel po dekádách až současnost. Oceňovalo se poháry, kterých bylo dvacet sedm. Nejvzdálenější USCar dorazil ze vzdálenosti 280 km. Vyjmenovat všechny oceněné by zabralo hodně místa, takže za všechny – absolutním vítězem letošního srazu se stal skvostný Edsel Pacer ročníku 1958. Dvoudvéřový hardtop prošel náročnou renovací a troufám si říct, že možná vypadal lépe než když jako nový opouštěl showroom. 

Nadšených diváků bylo kolem třech a půl tisíce. Počasí bylo špičkové, ostatně na to má pořádající 1stVeteran USCar Club Praha na svých akcích příslovečné štěstí. Díky vzrůstajícímu zájmu účastníků,  bude nutné napříště vymezený prostor rozšířitLetos se sjelo do Letňan 180 amerických automobilů a motocyklů (a jeden traktor). Místa k sezení před rampou pro starší a méně pohyblivé byla permanentně obsazena. Tuto specialitu chce pořádající klub ještě zvětšit. Show na rampě trvá několik hodin a mnozí si jí vychutnávají od začátku až do konce. Zbývá dodat, že celá letošní akce, ostatně jako všechny, které klub pořádá není zisková ani náhodou. Startovné pro všechny účastníky pokryje náklady jen z části. A výše vybraného dobrovolného vstupného nestojí ani za zmínku. Vstupné pro veřejnost je zdarma. Na druhou stranu je od návštěvníků striktně vyžadováno  aby se vystavených exponátů nedotýkali a totéž nekompromisně vyžadovali i od svých malých ratolestí. Náklady na akci jsou kryty především členskými příspěvky pořádajícího spolku. Částečně i dary sponzorů, kterým tímto moc děkujeme. Též laskavosti Obchodního Centra Letňany, které nám poskytuje plochu a částečně PR. Hlavním cílem je vytvořit z obyčejného parkoviště příjemnou atmosféru pro účastníky a edukativní charakter pro širší veřejnost. Podle příznivých reakci, které jsme obdrželi prostřednictvím např. klubového mailu 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz se to snad daří. Ostatně i ostatní, kteří byli a neučinili, mohou. Všem podepsaným příspěvkům, respektive připomínkám věnujeme pozornost. 

Další akci klubu je jarní soutěž Elegance USCars Sychrov 2018. POZOR! Tato je pouze pro americká vozidla starší 30-ti let. 

A USCars Letňany 2018? Za rok na stejném místě, přibližně ve stejnou dobu nashledanou.

Zdeněk Košárek

 

Image

SOUTĚŽ ELEGANCE HISTORICKÝCH AMERICKÝCH VOZIDEL

SYCHROV 2017

Tradiční a jediná soutěž v ČR historických vozidel vyrobených na  severoamerickém kontinentu. Pořádá náš klub v sobotu 22.dubna  2017. Stále není nutnė se registrovat předem, pouze na místě do max. 11 hod. NOVINKA ! Vjezd do zahrady zámku je nyní zdruhé strany, výrazně  označen, ještě asi 700 m před parkovištěm se odbočuje vpravo. Vyhovuje to kvůli rozměrúm (Old truck), odtahovkám a vyhneme se prújezdu přeplněným parkovištěm. Okolní restaurace v provozu. Vzhledem k počtu návštěvníků a počasí očekávejte delší čekací lhůty. Velmi teple se oblečte. Odložit si do auta lze kdykoliv. Pršet nebude ale chladno jsem nedokázal zrušit. Ostatní viz. program.

Výbor klubu 1stVUSCCP v ČR.

 

POZVÁNKA

Na mimořádnou Členskou schůzi spolku

1st  Veteran US Car Clubu Praha v ČR

Výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR (dále jen „Klub“) svolává mimořádnou členskou schůzi Klubu, na kterou si Vás současně dovoluje pozvat.

Termín konání mimořádné členské schůze: 22. března 2017

Zahájení mimořádné členské schůze:  18:00 hod., parkování u restaurace možné

Místo konání mimořádné členské schůze: v salonku restaurace „U Rozcestí“ k Lochkovu 377/22, Praha 5-Slivenec

Prosím vezměte na vědomí máme ve Stanovách Klubu článek 4, v jehož odstavci 2 vyplývá povinnost člena se Členské schůze zúčastnit. Nemůže-li se člen osobně zúčastnit ze závažných důvodů, lze pověřit plnou mocí k účasti někoho jiného.

Program mimořádné schůze – zahájení a uvítání členů a hostů

1.prezence přítomných členů Klubu, aktualizace telefonních a emailových kontaktů členů Klubu v rámci prezence a vyrovnání příspěvků na rok 2017 (kdo nebyl v lednu na schůzi)

2.zahájení schůze Klubu prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem

3.volba orgánů mimořádné členské schůze Klubu, předsedy mimořádné členské schůze, sčítatele hlasů a zapisovatele

4.volba doplňujících členů výboru na stav uložených Stanovami na počet 7 v současné době se o funkci dalších členů výboru ucházejí  4 členové

5.volba doplňujících členů KLTK v současné době uchází se 1

6.při nezvolení doplňujících členů výboru, hlasování o změně Stanov ve smyslu článku 5 odstavec 7 týkající se počtu členů výboru Klubu

7.schválení mandátu výboru Klubu k jednání a vstupu Klubu do jiné právnické osoby sdružující minimálně tři kluby s vlastní právní subjektivitou a sdružující vlastníky historických vozidel

8.přijímání nových členů

9.různé – odpovědi na dotazy členů, projednání připomínek a námětů, diskuze

10.vydávání průkazů HV s prodlouženou platností

11.schválení zápisu a ukončení mimořádné členské schůze

Důležité :Výbor žádá členy Klubu aby svou účast nepodceňovali v rámci usnášení schopnosti schůze a nutnosti dovolit členy výboru. Jelikož počet členů výboru poklesl hlavně z důvodu úmrtí pana R. Raisra a pan L. Krejcara, kteří pro Klub a tedy pro všechny z nás ve výboru pracovali obětavě a nezištně mnoho let.

V Praze dne  27. února 2017

Za výbor spolku 1st  Veteran US Car Club Praha v ČR – Zdeněk Košárek prezident Klubu


POZVÁNKA

Na Členskou schůzi spolku

1st  Veteran US Car Clubu Praha v ČR

Výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR (dále jen „Klub“) svolává členskou schůzi Klubu, na kterou si Vás současně dovoluje pozvat.

Termín konání členské schůze: 18. ledna 2017

Zahájení členské schůze:  18:00 hod., parkování u restaurace možné

Místo konání členské schůze: v salonku restaurace „U Rozcestí“ k Lochkovu 377/22, Praha 5-Slivenec

Každý člen obdrží jeden výtisk klubového kalendáře 2017 zdarma

Prosím vezměte na vědomí máme ve Stanovách Klubu článek 4, v jehož odstavci 2 vyplývá povinnost člena se Členské schůze zúčastnit. Nemůže-li se člen osobně zúčastnit ze závažných důvodů, lze pověřit plnou mocí k účasti někoho jiného.

Program schůze

1.prezence přítomných členů Klubu, aktualizace telefonních a emailových kontaktů členů Klubu v rámci prezence a vyrovnání příspěvků na rok 2016

2.zahájení schůze Klubu prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem

3.volba orgánů členské schůze Klubu, předsedy členské schůze, sčítatele hlasů a zapisovatele

4.zpráva o činnosti Klubu za rok 2016 včetně ročních výsledků hospodaření Klubu přednesená prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem

5.plán akcí na rok 2017 přednesený prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem

6.různé – odpovědi na dotazy členů Klubu, projednání připomínek a námětů členů Klubu, diskuse

7.schválení zápisu, ukončení Členské schůze

Důležité:

Výbor současně žádá všechny majitele historických vozidel registrovaných v Klubu, aby si na Členskou schůzi donesli průkaz historického vozidla a přiložený formulář nazvaný „protokol o technické prohlídce vozidla – potvrzení o klubové testaci“ s potvrzenou STK nebo potvrzení odborného servisu (viz PHV poslední strana „poučení)

V Praze dne 18.12.2016

Za výbor spolku 1st  Veteran US Car Club Praha v ČR

Zdeněk Košárek

prezident Klubu

Image

   US CARS

Praha - Letňany 2016

 

Vážení členové, příznivci, majitelé amerických vozidel.

Náš klub pořádá již po šestnácté přehlídku US Cars v Praze v sobotu 1. října 2016 u Obchodního centra Letňany parkoviště F.

Program:

9:00 hod. Registrace účastníků

11:00-15:00 hod. Předvádění na rampě

po celou dobu akce bude hrát hudební těleso Bobcats (rockabilly-rock'n'roll)

Hodnotit se budou kategorie po dekádách od předválečných až po současné, nejstarší, nejvzdálenější, new age a absolutní vítěz akce.

15:00-16:00 Slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií, předávání tradičních pohárů pro vítěze a závěr.

Těšíme se na Vaší účast v hojném počtu a tímto se důstojně rozloučíme se sezonou.

 

 

 

Image     

SOUTĚŽ ELEGANCE HISTORICKÝCH 

AMERICKÝCH VOZIDEL SYCHROV 2016

 

Letošní soutěž elegance amerických historických vozidel na zámku Sychrov 2016 se vydařila ke spokojenosti účastníků, návštěvníků a pořadatele.

Vzhledem k nevalné předpovědi počasí někteří účastníci předchozích ročníků se do sněhové vánice nechtěli vydat. Až takhle byla hrozivá předpověd. Přesnější se ale ukázala již tradičně předpověd prezidenta klubu: bude pod mrakem bez deště, chladno, tedy teple se obléknete, do auta si můžete odložit vždy. Pestrost vystavujících v soutěži byla velká. Nejstarší byl Hupmobile 1911 a nejmladší Chevrolet Corvertte 1985. Absolutním vítězem byl Buick 1916. Nejvzdálenější účastník ( cca 250km) Ford Mustang. Spoustu zajímavých amerických historických vozidel shlédlo po dobu trvání soutěže v zámecké zahradě 3182 návštěvníků. Výsledková listina jednotlivých dekád a všech kategorií bude k dispozici na našich stránkách později s článkem v příštím časopisu Oldtimer.

Foto z akce naleznete na těchto odkazech: Image​ Image​ 

 

Sedmnáctý ročník Soutěže Elegance US Cars se odehraje tradičně v prostorách zámeckého parku Sychrov. Příjezd a evidence účastníků je od 9:00 do 11:00 hod. Po jedenácté hodině až do 14:00 hod. proběhne hodnocení účastníků v mnoha kategoriích. Pouze pro vozidla vyrobená na americkém kontinentu a starší třiceti let. 

Ve 14:00 vyhlášení výsledků a předávání cen. 

Poté zhruba v 15:00 hromadný odjezd na náměstí města Turnova. V 17:00 závěr.

Naléhavě prosíme účastníky aby v prostorách akce parkovali pouze na pískových cestách, v žádném případě na travnatých plochách. Sorry, psí miláčky zanechte doma. Je nám líto, ale je to striktní požadavek vedení zámku.

Letošní novinkou je "Pohár Luďka Krejcara", který bude každoročně udělován tomu, kdo se na soutěži zaregistruje první. Tedy první přijede. Přejeme pohodovou jízdu tam a zpět, příjemný zážitek a dobré počasí.

 

výbor klubu

 

 

 

R.I.P. LUDĚK KREJCAR

V sobotu 2. dubna náhle zesnul náš dlouholetý člen a viceprezident celonárodního spolku 1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR ve věku 63 let. Pro všechny kdo ho znali bolestná ztráta. Luděk byl velmi oblíbený pro svoje charakterové vlastnosti a vzorem, z kterého si mohl brát příklad kdokoliv, nejen členové našeho spolku. 

Společenský gentleman, nadchnutý pro vše co se klubu týkalo. Než si pořídil svůj modrý Cadillac De Ville 1966, mnozí si ho pamatovali s Harley Davidsonem WL 1942. V HD klubu Praha byl váženým členem čtyřicet let. Svoji funkci v našem klubu vykonával svědomitě. Na akcích pořádaných klubem byl vždy první a bez řečí a vytáček vždy se vším ochotně pomohl. 

Aby jeho jméno zůstalo s námi, rozhodli jsme se každoročně udílet zvláštní cenu "Pohár Luďka Krejcara" u příležitosti Soutěže elegance amerických historických vozidel pravidelně pořádané na Sychrově. Cenu obdrží ten, kdo se dostaví první (samozřejmě krom členů výboru). Uctíme tím památku kolegy a kamaráda a nikdy na něj nezapomene. Obřadu rozloučení se zástupci našeho spolku zúčastnili v pátek 8. dubna v Nové obřadní síni Na Olšanech.

Image

DO NOVÉ SEZONY 2016

Vážení členové našeho klubu,

            sezóna 2015 je za námi a s příchodem nové Vám výbor klubu přeje mnoho spokojenosti, úspěchu a štěstí do následujícího roku. Než se ohlédneme za uplynulou, připomínáme nezbytnou údržbu našich veteránů než vyjedeme. Prosíme ve stále hustším provozu to nepodceňujte. Vaše vozidlo se Vám určitě odvděčí.

            Zhodnotíme-li činnost klubu v roce 2015, máme být na co pyšní. Podařilo se nám realizovat vše co jsme si v rámci klubu předsevzali.

            Soutěži elegance amerických historických vozidel, tradičně pořádané v prostorách státního zámku Sychrov, přibývá na kvalitě i úrovni. Svědčí o tom ohlas v různých periodikách, informujících o naší akci - např. Oldtimer, Chrom a Plameny, Auto Tip Classic aj. Letos Sychrov proběhne v sobotu 23. dubna.

            Nejdříve se však sejdeme na Členské schůzi 20. ledna ve Velké Chuchli. Pozvánku jste všichni s velkým předstihem obdrželi. Protokol o technické prohlídce HV si tentokrát všichni vytisknou z našich stránek v kolonce ke stažení.

Někteří z nás zaznamenali, že v některých průkazech (PHV) nezbývá žádné okénko na razítko prodloužení. V tomto případě je nutné PHV vyměnit za nový u příslušného registračního úřadu. K tomu je nutné dodat dvě fotografie, identické s fotografiemi ve starém PHV.

Loňský American Dream v prostorách chuchelského závodiště letos pořádat nebudeme. Důvodem je programová náplň závodiště, určeného především k dostihům - ta je bohužel nabitá. Lze doporučit akci pořádanou spřáteleným klubem v kempu Sobotky u Jičína. Akce Rumcajsova V-8 je v pěkném prostředí - koupání, chatičky, možnost stanování, penzion a parádní vyjížďka. Koná se 11. - 12. června.

Vůně spálených pneumatik a benzinu nás přivádí již poněkolikáté do jihočeské Bechyně. Dragster Euro Games na letišti jsou atraktivní a navíc se ti, kdo si chtějí změřit čas na 1/4 míle, mohou přihlásit do "turistické" třídy Street Eliminator. Podmínkou je včasná registrace (Z. Košárek: 602 325 594) do konce dubna. Zúčastnit se mohou pouze vozidla v bezvadném technickém stavu. Tedy žádné úniky oleje, staré pneu. A jen s bezpečnostními pásy, helmou a hasicím přístrojem v autě! Všichni na místě absolvují technickou přejímku. Přijedete-li s historickým americkým vozidlem (a těch je nejvíc) a nezávodíte, je pro Vás vyhrazeno hlídané stání a vstup zdarma. Možnost stanování na místě, penziony v okolí. Už shlédnutí závodů stojí za to, něco podobného lze spatřit nejblíže na německém Hockenheimu či v anglickém Santa Pod. Součástí akce je gigantický Dětský Den, tak se nebojte vzít své ratolesti sebou. Akce v Bechyni se koná 3. - 5. červena.

Loňské Letňany byly důstojnou tečkou za sezónou 2015. Během dne se představilo ke sto-padesáti amerických automobilů. Zopakujeme si je 1. října.

Takže co nejlepší počasí do nové sezóny 2016

                                                                                   Výbor klubu   

Pozvánka na členskou schůzi 20.1.2016

Image​​

 

Image

US CARS PRAHA  - LETŇANY

3. října 2015

Již po patnácté se bude konat každoroční rozloučení se sezonou. Po čtrnácté v prostorách parkovišť Obchodního Centra Letňany.

V sekci „F“ bude mít veřejnost možnost obdivovat americká vozidla, nejen vystavená, ale během představování na rampě se i leccos zajímavého dozví. Od 8:00 hod. proběhne registrace, vypsány jsou ceny v kategoriích po dekádách. Od nejstarších až po současné. Doprovodný hudební program obstarají „Bob Cats“, pamětníci si je mohou pamatovat z jejich vystoupení před čtrnácti roky právě v Letňanech.

Mezi 15:30 – 16:00 bude vyhlášení jednotlivých kategorií. 

Tímto se 1st Veteran US Car Club Praha v ČR důstojně rozloučí se sezonou a svými váženými hosty a příznivci.

Nashledanou v sobotu 3. října 2015 na parkovišti „F“ v OC Letňany v Praze.

 

 

Image

4th AMERICAN DREAM PRAHA

19. – 20. června 2015 

 

     1st Veteran US Car Club Praha v ČR přidal ke svým tradičním aktivitám před čtyřmi lety vícedenní setkání „amerik“ spojené s výstavou pro veřejnost. Letošní ročník, kam se sjeli členové klubu a jejich hosté, proběhl oproti původnímu plánu poněkud skromněji. A to především díky pochmurným předpovědím počasí, které se bohužel vyplnily beze zbytku. A nikdo z těch, kteří dorazili určitě nepatřil ke straně, která slibuje, že „poručí větru, dešti…“. Protože pořádající klub je uskupením sběratelů historických amerických vozidel, rčení že, veteránista zmokne pouze po cestě a do deště se nevydává, se uplatnilo u mnohých , kteří svou účast původně plánovali. Ti, kterým právě počasí přálo a mezi přeháňkami dorazili za sucha, vědí, že nějaký ten deštík zaparkovanému automobilu neublíží. Spláchne prach z cesty, steče po navoskované karoserii a kvalitnímu americkému chromu neublíží. Stačí ho přetáhnout jelenicí či flanelem. Takže pro ty, kteří se do deště, a někde to byl pořádný liják, na cestu do Velké Chuchle nevydali, máme pochopení. I tak klub svůj termín dodržel a až na drobné nuance i osu programu. Neproběhlo pouze představování na rampě, což je mrzuté, na tuto část programu se vždy těší jak účastníci, tak návštěvníci. Nasáklé koberce rampy jsou jako mýdlo a bezpečnost na akcích 1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR byla, je a bude tou nejvyšší prioritou. I při slabším obsazení výstavní plochy bylo co obdivovat. Od nejstaršího Sears ročníku 1907, přes dvacátá, třicátá, přes čtyřicátá, pochopitelně zlatá padesátá, přemotorovaná šedesátá a dále až po ty současné (New Age). Unikátní byla i účast dragsterového teamu Predators, včetně juniorského dragsteru, kteří ti nejmladší obdivovali. A úplně těch nejmenších nám bylo trochu líto. Ač měli vstup zdarma, u vchodu dostali i nějakou sladkost a uprostřed vystavených automobilů byl dar Rohozeckého pivovaru – výčep s nealko nápoji též bezplatně. Skákací hrad, bludiště, klaun a další atrakce, které měly jejich pobyt zpříjemnit, se ve vrtošivém počasí realizovat nedaly. Za zmínku stojí, že každý řidič „ameriky“ u vchodu dostal štrůdlík, dokud nedošly. Počasí je faktor který prostě nelze ovlivnit. Ale i tak se k téměř stovce „amerik“ všemožného věku a provedení nějakých těch motocyklů „made in USA“ povedlo sraz realizovat a ti co přijeli poprvé nešetřili chválou nad úsilím pořádajícího spolku. Kupodivu se během plánovaného vystoupení „SCREWBALLS“ počasí umoudřilo, kluci hráli v komornějším obsazení, ale skvěle. Další produkci obstarali „Moonshine Haulers“, kteří byli velkým překvapením a spoustu posluchačů nadchli a dali zapomenout na vrtošivé počasí. Hráli by déle, hráli s chutí a velkým nasazením, bylo ale nutné vyhlásit vítěze různých kategorií než se přižene další deštivá přeháňka. Pro ocenění ve formě gravírovaných pohárů z českého skla, ozdobených stříbřením a zlacením, si pro první místa přijížděli ve svých exponátech, o kterých jsme stihli říci pár zajímavostí. Celý seznam ocenění je přiložen. Konec konců se záměr především výstavy amerických automobilů a motocyklů vydařil díky těm, kteří se nějakého deštíku nezalekli a perfektně sestříhnutý trávník vystavující plochy až tolik bot nepromočil. I tak doporučujeme goratexovou obuv. Chuť pořádat další klubové akce to členům 1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR rozhodně neubralo. Další bude tradičně v Letňanech v sobotu 3. října. Kde s předváděním na rampě, za pomocí skvělých Pin-Up Girls Prague, živého hudebního doprovodu, zakončíme sezónu.

     Závěrem děkujeme všem sponzorům, kteří nám svým laskavým přispěním umožňují naše akce realizovat. Našim hostům za účast, hudebníkům za výkon zvláště DJ Monsterovi, městské části Velká Chuchle, pochopení Conseq Park Velké Chuchle, prostě všem, kteří se na letošním 4th Ameciran Dream podíleli. Díky jim se nezměnil přes nepřízeň počasí v „Bad Dream – (zlý sen).

Zdeněk Košárek

Seznam ocenění jednotlivých kategorií

80-tá 1) Cadillac Seville 1983 č.9

          2) Chevrolet Caprice STW 1980 č. 16

          3) Cadillac Fleetwood 1985 č. 48

70-tá 1) Buick Riviera 1972 č. 20

          2) Chevrolet Corvette 1971 č. 58

          3) Pontiac Grand Prix 1978 č. 63

60-tá 1) Buick Wildcat 1967 č.22

          2) Cadillac De Ville Conv. 1967 č.10

          3) Buick Skylark Conv. 1965 č. 29

50-tá 1) Chevrolet Pick Up 3600 1953 č.11

          2) Cadillac De Ville Coupe 1959 č.21

          3) Ford Galaxie 1959 č. 75

40-tá 1) Packard Custon Super Clipper 1947

          2) Chevrolet Stylemaster FJ 1948 č. 12

          3) Buick Eight 1947 č. 13

PreWar 1) Cadillac 55 1917 č. 43

              2) Sears 1907 č. 42

              3) Cadillac La Salle 1924 č. 44

Best STW – Aistream International 1971 č.8

Best Pick Up – Chevrolet Silverado 1977 č. 14

Long Distance – AM General MUTT 1968 č. 69

New Age – Pontiac Trans Am 1994 č. 73

Best Convertible – Chrysler Newport Conv. 1969 č. 27

Best Motocykle – Victory High Ball 2014 č. 76

Nejstarší vůz srazu – Sears 1907 č. 42

Absolutní vítěz – Chevrolet Corvette Indy 500 Pace Car 1978 č. 55

 

Image​​

 

 

Image

SOUTĚŽ ELEGANCE US CARS 2015

Státní zámek Sychrov 25.4.2015

 

XVI. setkání amerických historických vozidel proběhl v prostorách zámecké zahrady zámku Sychrov za,  jak jinak, vynikajícho počasí. Záměr 1stveteran US Car Clubu Praha v ČR se vydařil po všech stránkách. Ve scenérii staletých stromů, rozlehlých udržovaných trávníků, na pískových cestách, které obsadilo na dvaaosmdesát amerických historických automobilů. Už jen jízda, jedno z kterého směru,  byla skvělým zážitkem. V chladivém ránu po poloprázdných silnicích jasného rána. Samozřejmě to vyžadovalo přivstat si, což bylo bohatě vynahrazeno příjemnou společenskou atmosférou akce. Odpočinek, focení, nekonečné dotazy, hloučky diskutujících se semkly okolo překrásného schodiště nad branou do zahrady zhruba ve 13 hod. Tam proběhlo slavnostní vyhlašování v níže uvedených kategoriích: v 80-tých letech si odvezl pohár s prvním místem (1) Cadillac Eldorado Biaritz 1985, (2) Chrysler Le Baron 1978, (3) Chevrolet Corvette ZR-1 1989, 70-tá  (1) Chevrolet Corvette 454 1971, (2) Ford LTD Coupe 1972 (3) Chevrolet Corvette C3 1975, 60-tá (1) Cadillac De Ville Convertible 1967, (2) Chrysler Newport Convertible 1969, (3) Ford Mustand GT- California Special 1968, 50-tá (1) Chevrolet Corvette C1 1959, (2) Oldsmobile Delta 88 1956, (3) Cadillac Coupe De Ville 1953, 40-tá (1) Packard Custom  Super Clipper 1947, (2) Chevrolet Style Master Coupe 1948, (3) Willys MB 1942. Kategorie Prewar (předválečná) (1) Buick Coupe Series 40 1929, (2) Chevrolet K 1925, (3) Chrysler Windsor 1940. Dále byly hodnoceny Best Convertible – Ford Mustang Conv. 1968, Best Pick Up International Harvester 1954. Nejstarší vůz srazu Ford T 1911, Best Motocycle: Harley Davidson – 08V278. Nejvzdálenější účastník Pontiac Star Chief 1964 z Německa. Cena za dobový oděv a celkový dojem osádka vozu Studebaker Erskine 1927. Absolutním vítězem srazu se stal překrásný světlezelený Pontiac Bonneville 1967. 

Po vyhlášení se hromadnou vyjížďkou jelo na náměstí města Turnov, vystavili jsme svá historická americká vozidla k potěšení čekajících obyvatel města a tím akci zakončili. Jako začátek sezony – super.

 

Video1 :

https://www.youtube.com/watch?v=_d2hZCXk6hs

Video2:

https://www.youtube.com/watch?v=q1yQLFKuaMQ

Napsali o nás...

http://www.genusplus.cz/zblizka/techno-americka-elegance-na-sychrove

 

Pozvánka - SOUTĚŽ ELEGANCE 2015 -Státní zámek Sychrov

Image

Soutěž elegance amerických historických vozidel SYCHROV 25.4.2015

Se začátkem jara se blíží tradiční termín patnáctého ročníku. V sobotu 25.dubna v překrásném prostředí zámecké zahrady budou soutěžit účastníci o trofeje v různých kategoriích. Historické „ameriky“ musí být minimálně 30 let staré, tzn. do roku výroby 1985.

Kategorie jsou rozděleny na předválečnou produkci do r. 1040, poválečné 40-tá léta, 50-tá, 60-tá,   70-tá a 80-tá. 

Minimálně od 9.00 do 10.00 hod je nutné se dostavit bez předběžného ohlášení. Zámecký park je limitován svou kapacitou, takže kdo přijede pozdě do soutěže nebude zařazen. Samozřejmě jsou vypsány ocenění pro nejvzdálenějšího účastníka, nejstaršího vozidla a absolutního vítěze. 

Člen klubu JUDr. Martin Švéda organizuje pro případné zájemce (pražské a Prahou projíždějící) jízdu v koloně.

Sraz je do 8.00 hod., kdy kolona vyjíždí na první čerpací stanici „Benzina“ na mladoboleslavské dálnici.

Rovněž po ukončení na Sychrově se vydáme na náměstí města Turnov, které je pro nás vyhrazené.

Takže nezbývá než si přát dobré počasí, které nás doprovázelo v minulých ročnících.

 

VÁLKA O TESTACE (I.)

22.2.2015

VÁLKA O TESTACE ANEB JEŠITNOST A PENÍZE JSOU SMRTELNÁ KOMBINACE

Válka o testace, takhle trefně nazval kdysi vydavatel nezávislého časopisu Motor Journal Karel Kupka, jeden ze svých článků. Tato válka bohužel skutečně probíhá. Klub sběratelů amerických historických vozidel 1st Veteran US Car Club Praha v ČR je nucen bojovat o svá práva a nakonec i existenci. A již pěkně dlouho, ale kdyby neměl na své straně fakta, pádné argumenty a nakonec i zákony, svůj konflikt s pohrobky svazarmu, kteří ovládli FKHV, už by dávno prohrál.
     O co tedy vlastně jde? O nezadatelný nárok provádět činnost tzv. testování vozidel na historickou původnost. 1st VUSCC má tu „drzost“ od svého počátku dát si do vínku, že to bude dělat poctivě, aniž by se dostal do střetu se zákony, pravidly slušného chování v mezilidských vztazích a základními demokratickými principy, tak jak se sluší a patří v provádění volnočasových aktivit s poměrně ušlechtilými záměry uchovávat památky vývoje světového motorismu. Po počátečních peripetiích kdy jsme začali v AČR, zbavili jsme se dnes již nežijícího člena, který náš 21-členný spolek bez vědomí jediného člena přihlásil do právě založeného VCC ČR v počtu 100 členů (!). Když jsme ho vyloučili, přisvojoval si název našeho klubu a prováděl ty nejhorší excesy, kterých se můžete v testování dopouštět. Protestovali jsme tehdy u pánů P. Národy a V. Kafky, tehdejších představitelů VCC Praha i VCC ČR. Když jsme ještě mimochodem iniciovali založení AKAV ČR a přivedli ho do FKHV, na toto jsme poukazovali a to pěkně prosím neveřejně a diskrétně. Protože nesprávné testace prováděné rádoby klubem vyloučeného člena, nám kvůli téměř shodnému názvu byly přičítány na vrub. Prostě, nebáli jsme se ozvat. Teprve potom jsme postupně zjišťovali kdo je kdo a s kým máme tu čest. Jelikož systém testování vyžadoval protokol verifikovaný více figurami, ten poslední podpis náležel tehdejšímu hlavnímu představiteli VCC Praha a VCC ČR. Tento se v rámci rotačního systému dostal na pozici prezidenta FKHV. Naše oprávněná kritika se setkala s vyhlášením „války“ doslova a do písmene. Tímto jsme se dotkli vůdce uskupení, které se snažilo různými nekalými praktikami dosáhnout v FKHV hegemonie, ovládat ho a celý systém finančně vytěžovat. Pochopitelně jsme se jim s nějakými názory dělat vše poctivě, lidově řečeno „nehodili do krámu“. S rozšiřováním FKHV o subjekty účelově vzniklé klonováním VCC Praha jsme také nesouhlasili. Takže začala prachobyčejná msta připomínající spíše „mafiánské kejkle“, která měla za cíl klub rozbít. Všichni víme, že klub, který nemůže testovat má podle všech pravidel zaniknout, ale jelikož jsme si dali do vínku výše zmíněné atributy slušnosti, klub vydržel. Má v současné době okolo 130-ti členů, kteří se nedají jen tak zastrašit, scházejí se v nevídaném počtu na svých schůzích, provádějí spoustu aktivit okolo HV. Samozřejmě lidé přicházejí a odcházejí. Někteří již ani nežijí, aniž by se dočkali nápravy v postavení klubu, které se dá nazvat diskriminací. „Nějakého Kočárka s jeho bláboly“ – jak se vyjadřuje současný prezident FKHV o osobě prezidenta klubu 1st VUSCC Zdeňkovi Košárkovi, kterého si pravidelně volí do čela. Že by se klub nepokoušel o nějaké smírné řešení je naprostá lež, jinak se to totiž ani nazvat nedá. O pravdivosti našich tvrzení, Vám, kteří se ve čtení tohoto článku dostali až sem, rádi poskytneme spoustu užitečných informací. Formou dokumentů, o jejichž pravosti nelze pochybovat, aby si každý mohl udělat vlastní názor a nenechat se manipulovat masáží, kterou dlouhodobě provádí několik členů vedení FKHV. Nutno konstatovat, že z tohoto lze vyjmout pana K. Kadlece a pana J. Větvičku, členy prezidia.
     Takže, co vlastně 1st Veteran US Car Praha ČR provedl a proč je vystavený bezprecedentní diskriminaci?
     Na co se můžete dále těšit, aby jste si udělali vlastní názor. Vše bude doprovázeno příslušnými oskenovanými dokumenty:
* Historie FKHV a co se skrývá za pojmem AMF (Národní autorita).
*Jak dehonestovat nepohodlné aneb jak se vylučuje.
* Náhled do podivného financování FKHV, neplacení daní po řadu let, a co na to finanční úřad.
* Kdo je kdo v prezídiu FKHV a jakou má hlasovací sílu v rozhodování
* Historie nesprávných testací (spíše podvodů, připomínáme, že jakékoliv uvádění nesprávných údajů při registraci silničního vozidla může být trestný čin), kdo je pod nimi podepsán.
* Jak fungují základní principy mechanizmů odvádění pozornosti od skutečných problémů
* Kterak zdesateronásobit členskou základnu o nic netušící vlastníky HV.
* Průhledné tendence transformace z dobrovolných aktivit na placené profesionály, ale jen některých vyvolených.
* Jak chce výhledově 1st VUSCC přispět k nápravě situace

Těšíme se, že budete sledovat naše stránky, kde v nejbližší době budeme příslušné dokumenty zveřejňovat i s doprovodnými komentáři.

3.2.2015 v Praze

 

Prohlášení 1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR o.s.

     Dne 10. Února 2015 u Obvodního soudu pro Prahu 10 ve 13,00 hod. se bude konat stání ve věci žaloby klubu sběratelů historických amerických vozidel proti žalovanému spolku Federaci klubů historických vozidel ČR (dále jen FKHV). Žalován je diskriminační přístup FKHV kvůli bránění činnosti 1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR (dále jen Klub) spočívající v určování historické původnosti vozidel tzv. testování v rámci příslušných právních předpisů. Dodáváme, že Klub tuto činnost vykonával dlouhodobě bez pochybení a ke správnému určování původnosti amerických historických vozidel v rámci ČR významně přispěl. Současné vedení FKHV za pochybného výkladu výkonu tzv. ANF (národní autority sportovního charakteru udělovaného mezinárodní organizací historických vozidel FIVA) se vzdaluje původnímu účelu, ke kterému byla jako nezisková organizace založena. Měla být pouze jakýmsi poradním orgánem a vykonávat tuto činnost k podpoře spolků sběratelů historických vozidel. Bohužel se za podivných okolností proměnila v multivrstvou organizaci s takřka doživotním vedením, která až neomalenými způsoby rozhoduje, kdo tuto činnost (testování na určování historické původnosti) bude vykonávat. Při čemž v rámci procesu testování jsou potlačena objektivní kritéria práva (jednotlivců či spolků) na úkor subjektivního nahlížení a hodnocení kdy jsou rozhodující sympatie a antipatie. V případě jakékoliv dobře míněné kritiky či přínosných podnětů reaguje snahou její původce ať jednotlivce či na úrovni spolků tyto eliminovat nevybíravými prostředky a útoky v osobní rovině. FKHV si dokonce přisvojila pravomoce vyhrazené státním orgánům a vybudovala si soukromý registr historických vozidel včetně evidence osobních údajů vlastníků a provozovatelů, kteří v převážné většině nejsou ve FKHV organizovány. Vše samozřejmě patrně souvisí s finančními prostředky plynoucích z nesprávně vykládanému dominantnímu postavení na základě chybně vykládaných příslušných právních předpisů. Proti takovému stavu, který je v rozporu se skutečnými demokratickými principy, popírání rovné příležitosti se náš klub s významnou členskou základnou a svou činností danou stanovami i dlouholetou historií, rozhodl bránit všemi dostupnými prostředky, které vyústily v žalobu.
     Rozhodně se ohrazujeme proti tomu co se FKHV snaží o nás šířit např., že se jinak poměrně liberální systém testování snažíme rozvrátit či likvidovat. Nikoliv, chceme se ho dále zúčastnit a popřípadě přispět k jeho inovaci v kladném smyslu. Činnost spolkových struktur zajišťujících testování historických vozidel chápeme jako službu poskytovanou členům a vlastníkům historických vozidel, nikoliv jako výdělečnou činnost. Mohli bychom se obrátit na mezinárodní organizaci FIVA, ale snažíme se v rámci dobrého jména české republiky tento spor nevynášet na mezinárodní úroveň. Samozřejmě jsme se snažili jít cestou smíru nebo nějaké dohody. Toto vše FKHV odmítá a odpovídala nám pouze návrhy, abychom vstoupili do jejich spolků, či dokonce aby se volení zástupci našeho klubu vzdali svých funkcí. Kvůli takovýmto až překvapivě nepřátelským postojům,neb všichni jsme sběratelé historických vozidel, jsme nastoupili nelehkou cestu soudního sporu, kdy se domáháme svých práv zaručených nám ústavou, zákony, příslušnými právními předpisy a nakonec i dobrými mravy.

 

Za 1st Veteran US Car Club Praha v ČR
členové výboru:

Zdeněk Košárek v.r.
Luděk Krejcar v.r.
Stanislav Fresl v.r.
Jitka Pultarová v.r.
Roman Mrázek v.r.
Miroslav Klejna v.r.

 

AKTIVITY KLUBU 1st VETERAN US CAR CLUB PRAHA V ČR V SEZÓNĚ 2015

21.1. 2015 Členská schůze – restaurace Na Závodišti – Praha – Velká Chuchle

Připomínáme všem členům, že účast na schůzi je dle stanov povinná! Zahájení je v 19:00, parkování zajištěno, není na škodu být na místě s lehkým časovým předstihem. Nezapomeňte na pravidelné prodlužování PHV. Kalendář, který obdrží každý člen zdarma, se nám letos podařilo realizovat bez chyb. Info získáte přes e-mail 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz nebo na tel. č. 602 325 594 Zdeněk Košárek, 606 324 014 Luděk Krejcar, 605 472 271 Stanislav Fresl, 724 255 025 Miroslav Klejna, 602 319 242 Roman Mrázek, 602 287 458 Jitka Pultarová.


25.4.2015 Soutěž elegance amerických historických vozidel – státní zámek Sychrov

Účast pouze pro americká historická vozidla vyrobená do r. 1986 (z důvodu úrovně soutěže a kapacity zámeckého parku budou vpuštěni do areálu pouze výše uvedená vozidla). Info získáte přes e-mail 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz nebo na tel. č. 602 325 594 Zdeněk Košárek, 606 324 014 Luděk Krejcar, 605 472 271 Stanislav Fresl, 724 255 025 Miroslav Klejna, 602 319 242 Roman Mrázek, 602 287 458 Jitka Pultarová.


29.-31.5.2015 Dragster Euro Games – 6th Grand National – Letiště Bechyně

V rámci tohoto závodu evropské úrovně náš klub vyjednal účast závodu třídy Street Eliminator na vzdálenost ¼ míle s pevným startem. Závod je určen pro americká vozidla opatřená registrační značkou a které přijedou na místo po vlastní ose. Účast potvrďte minimálně 15 dní předem na e-mailovou adresu 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz nebo na tel. č. 602 325 594 Zdeněk Košárek, 606 324 014 Luděk Krejcar, 605 472 271 Stanislav Fresl, 724 255 025 Miroslav Klejna, 602 319 242 Roman Mrázek, 602 287 458 Jitka Pultarová. K povinné výbavě vozů účastnících se závodu je ochranná helma, hasicí přístroj, dlouhé kalhoty, rukávy a bezpečnostní pásy.

(Loňský vyjednaný závod se nejel, neboť se převážná většina zájemců nedostavila včas. Připomínáme, že technická přejímka a kvalifikace probíhá již od 9:00).


19.-20.6.2015 American Dream – dvoudenní mezinárodní sraz majitelů amerických automobilů a motocyklů – Dostihové závodiště Praha - Velká Chuchle

Možnost přespání na místě (stany, přívěsy apod.), případně v pensionech a hotelech v okolí. Občerstvení, koncerty hudebních skupin Screwballs, Slapdash a Moonshine Howlers. Různé soutěže s oceněním poháry v rozličných kategoriích. Vítáni jsou všichni majitelé nejen historických, ale všech amerických automobilů a motocyklů, včetně rodin. Info získáte přes e-mail 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz nebo na tel. č. 602 325 594 Zdeněk Košárek, 606 324 014 Luděk Krejcar, 605 472 271 Stanislav Fresl, 724 255 025 Miroslav Klejna, 602 319 242 Roman Mrázek, 602 287 458 Jitka Pultarová.


3.10.2015 US Cars Praha – sraz majitelů amerických vozidel – parkoviště F – OC Letňany

Program je předvádění amerických vozidel na rampě s hudebními vložkami oblíbené skupiny Screwballs. Ocenění v různých kategoriích, divácká soutěž, rozloučení se sezónou. Info získáte přes e-mail 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz nebo na tel. č. 602 325 594 Zdeněk Košárek, 606 324 014 Luděk Krejcar, 605 472 271 Stanislav Fresl, 724 255 025 Miroslav Klejna, 602 319 242 Roman Mrázek, 602 287 458 Jitka Pultarová.

POZVÁNKA na Členskou schůzi spolku

1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR

Výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR (dále jen “Klub“) svolává členskou schůzi Klubu, na kterou si Vás současně dovoluje pozvat.

Termín konání členské schůze: středa 21.ledna 2015

Zahájení členské schůze: v 19:00 hod., parkování u restaurace zajištěno

Místo konání členské schůze: v salónku restaurace „NA ZÁVODIŠTI„ v areálu DOSTIHOVÉ ZÁVODIŠTĚ PRAHA-VELKÁ CHUCHLE, Radotínská 69, Praha 5.

Každý člen obdrží jeden výtisk klubového kalendáře 2015 zdarma

Prosím vezměte ne vědomí, na Členské schůzi v r. 2013 byl schválen ve stanovách Klubu článek 4, v jehož odstavci 2 vyplývá povinnost člena se Členské schůze zúčastnit. Nemůže-li se člen osobně zúčastnit ze závažných důvodů, lze pověřit plnou mocí k účasti někoho jiného.

Program schůze:

 1. prezence přítomných členů Klubu,, aktualizace telefonních a emailových kontaktů členů Klubu v rámci prezence a vyrovnání příspěvků na rok 2015
 2. zahájení schůze Klubu prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 3. volba orgánů členské schůze Klubu-předsedy členské schůze, sčitatele hlasů a zapisovatele
 4. zpráva o činnosti Klubu za rok 2014 včetně ročních výsledků hospodaření Klubu finanční komisí
 5. plán akcí na rok 2015 přednesený prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 6. různé-odpovědi na dotazy členů Klubu, projednání připomínek a námětů členů Klubu, diskuse
 7. schválení zápisu, ukončení Členské schůze

Důležité:

Výbor současně žádá všechny majitele historických vozidel registrovaných v Klubu, aby si na Členskou schůzi donesli průkaz historického vozidla (PHV) a přiložený formulář nazvaný „protokol o technické prohlídce vozidla-potvrzení o klubové testaci s potvrzenou STK, nebo potvrzení odborného servisu (viz. PHV poslední strana“poučení“).

V Praze dne 16. 12. 2014

Za výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR

Zdeněk Košárek

prezident Klubu

 

Image

US CARS Letňany 2014  

ROZLOUČENÍ SE SEZONOU 2014

    Za solidního počasí se v OC Letňany v Praze přijelo rozloučit okolo 140-ti účastníků, jak jinak než v amerických automobilech a na amerických motocyklech, se sezonou, která byla plná hezkých a zajímavých akcí klubů a různých pořadatelů. Pořádající 1st Veteran US Car Club Praha v ČR připravil již po třinácté svůj poslední sraz sezony - po dubnové soutěži elegance na Sychrově, zasvěcené pouze historickým americkým vozidlům a červnovém American Dream - členové klubu a jejich hosté se naposledy setkali v roce 2014 ve Velké Chuchli. 

    Program se od doby, kdy se pár členů klubu rozhodlo vyrobit si vlastními silami předváděcí rampu, nemění. Den je zasvěcený předvádění automobilů a motocyklů na rampě. Luděk Krejcar, Zdeněk Izer a má maličkost zpovídá vystavujícího, který svůj vůz představuje a popisuje jeho parametry, historii a jiné zajímavé detaily. Povídání je to vždy zajímavé nejen pro účastníky, ale i zvědavé diváky, jejichž množství bylo odhadnuto na dva a půl tisíce. Nutno dodat, že vstupné bylo dobrovolné a startovné minimální. Z toho se alespoň zaplatily poháry, ze kterých se radovala dvacítka oceněných. Mezi bloky předvádění vozidel na rampě hrálo hudební těleso Screwballs. A nevím o nikom, komu by se jejich výkon nelíbil. Hráli fakt skvěle, a taky dlouho a rádi. Důstojně nahradili Classic Rock&Roll Gang, který nám v Letňanech vyhrával tradičně každý rok. Vzpomíná se na ně a obzvlášť na jejich frontmana Tonyho Skráška. RIP. (Pro nezasvěcené, to je angl. zkratka pro „odpočívej v pokoji“.) 

    U brány vítaly, fotily se s amerikami a ceny předávaly půvabná děvčata z PinUps Prague. Za všechny kteří si odváželi cenu z různých kategorií zmiňujeme několik: „Best of all“ – Cadillac V 63 Coupé 1924, „Best New Age“ – Chevrolet Corvette ZR 1 C6 (dobrá v jakémkoli roce), „Best US Motorcycle“ – Harley Davidson Custom Sportster.

Takže nashledanou v nové sezoně přeje za klub 1st Veteran US Car Club Praha v ČR

 

Zdeněk Košárek 

Image

Image

 

 

Image

      

AMERICAN DREAM 2014

3rd AMERICAN DREAM 2014

    Sen se stal skutečností a ve dnech 20.-22. června proběhlo setkání vlastníků a příznivců „amerik“ ve Velké Chuchli. V prostorách dostihového závodiště ho uspořádal náš spolek 1st Veteran US Car Club Praha v ČR. Přístupná a hojně navštívená akce – doporučuji sobotu, která je zasvěcená hlavnímu programu. V Praze není snadné uspořádat něco takového, velký význam má setkání pro vzdálenější účastníky, včetně zahraničních. Možnost kempování přímo v areálu, vysoká úroveň sociálního zařízení jíž Conseq Park disponuje, nám to umožňuje. Pro návštěvníky je ideální rozlehlé parkoviště (zdarma), těsná blízkost železniční zastávky, konečná autobusu od metra přímo před areálem. Díky dobrému počasí (všude jinde v okolí Prahy pršelo) byla účast jak „amerik“ tak diváků poměrně velká.

    V programu bylo předvádění vozidel na rampě a všichni mohli vidět auta v pohybu a kochat se zvukem jejich silných velkoobjemových motorů. Všudypřítomnost sympatických mladých děvčat z PinUps Prague v dobovém oblečení dokreslovala příjemnou atmosféru. Celé dva dny vyhrávala reprodukovaná stylová hudba, kterou obstarával DJ Monster. Během sobotního odpoledne vystoupila hudební skupina Screwballs a nevím o nikom, komu by se nelíbila. Zajímavá byla výstava junior dragsterů, kterou přivezli českobudějovičtí Predators, pořadatelé každoročních Dragster Eurogames v Bechyni. Potěšila i řada členů klubu, vystavujících historická vojenská americká vozidla AM General Mutt, Willys Overland, včetně posádek ve stylovém oblečení.

    Oceňováním jednotlivých zúčastněných kategorií divácké soutěže sobotní hlavní program vyvrcholil. Večer patřil tradičním posezením účastníků a za pomoci nějakého toho osvěžování vzájemnou komunikací.

    Velký dík patří všem, kdo se na organizování a provedení podíleli, fyzicky i sponzorsky. Též ostatním sponzorům, bez nichž by takto příjemnou událost nebylo možné realizovat. 

    Věříme že se opět setkáme v Letňanech 4. října a příští rok na našich akcích, zahajujeme Soutěží elegance amerických hist. vozidel na Sychrově a opět na 4th American Dream v Praze, Velké Chuchli.*

Za klub Zdeněk Košárek

* Připomínáme, že všechny akce pořádané klubem vznikají pouze pro potěšení nás, členů, našich vzácných hostů, divácké veřejnosti a nikoli za účelem nějakého finančního prospěchu. Záměrem je vzájemná komunikace, výměna zkušeností a předvádění opečovávaných exemplářů historie amerického automobilového průmyslu veřejnosti. Hlavně způsobem, který snad pobaví všechny. 

3rd AMERICAN DREAM 2014

    A dream came true and on June 20.-22. a meeting of „Americana“ owners and enthusiasts took place in Velká Chuchle. The meeting was held on the premises of the horse racing tracks and was hosted by our association – the 1st Veteran US Car Club Prague in the ČR. An accessible and widely visited event – we recommend Saturday, which is devoted to the main program. It is not easy to hold an event like this in Prague; the meeting is very significant for participants from afar, as well as abroad. Camping is possible in the complex; Conseq Park provides high-end social facilities allowing for comfort. There is a large parking lot (free of charge) available to visitors, the venue is located right near a train stop and the last stop of a bus from the metro is directly in front. Thanks to good weather (it rained all around Prague except here) there were plenty of visitors as well as US cars. 

    The program featured mainly the showing of cars on a ramp; everyone could see the cars in motion and savor the sound of their strong high-capacity engines. The omnipresent cute young girls from PinUps Prague in period dresses enhanced the pleasant atmosphere.  For the full two days reproduced stylish music was played by DJ Monster. On Saturday afternoon, the band Screwballs played and I don’t know a single person that doesn’t like them. There was also an interesting show of junior dragsters, brought from the České Budějovice Predators, promoters of the annual Dragster Eurogames in Bechyně. Many club members also exhibited historical American army vehicles AM General Mutt, Willys Overland MB, including crews in stylish costume.

    The highlight of the main program on Saturday was the awarding of prices in the spectator contest categories. The evening traditionally ends with participants sitting down to some refreshments and mutual communication.

    Many thanks to all those taking part in the organization and execution of the event, both physical and financial. Also to all our sponsors, without which it would not be possible to organize such a magnificent event. 

    We believe we will meet again in Letňany on October 4th and next year at our regular events, starting with our Elegance Contest of American Historical Vehicles at Sychrov castle and again at the 4th American Dream in Prague, Velká Chuchle.*

 

On behalf of the club 

Zdeněk Košárek

 

* We would like to remind that all our events are held strictly for the pleasure of us, members, as well as our valued guests and the public, not for any sort of financial gain. The aim is mutual communication, sharing of experience and the public display of pampered exemplars of the history of the US automobile industry. And in a way that pleases everyone. 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

80-tá léta

I. místo CHRYSLER EXECUTIVE LIMO 

 

1986

II. místo GMC VANDURA 

 

1990

III. místo CHEVROLET CORVETTE C3 

 

1981

70-tá léta

I. místo FORD MUSTANG MACH 1 

 

1972

II. místo MONTE CARLO CHEVROLET 

 

1971

III. místo FORD LTD COUPÉ

 

1972

60-tá léta

I. místo LINCOLN CONTINENTAL MARK III.

 

1969

II. místo FORD MUSTANG CONVERTIBLE

 

1968

III. místo FORD MUSTANG FASTBACK

 

1967

50-tá léta

I. místo CHEVROLET IMPALA CONVERTIBLE

 

1958

II. místo CHEVROLET CORVETTE

 

1959

III. místo CADILLAC DE VILLE COUPÉ

 

1959

40-tá léta

I. místo BUICK SUPER 8 

 

1940

II. místo CHEVROLET STYLEMASTER FJ

 

1948

III. místo CHEVROLET STYLELINE

 

1949

Pre War  – PLYMOUTH SEDAN                                                                             1937

New Age – CHEVROLET CORVETTE 2R1

 

1989

Nejstarší vůz srazu – CADILLAC V63 Opera Coupé

 

1924

Nejvzdálenější účastník – Souprava Jeep CJ - Německo

 

1991

Absolutní vítěz – FORD CONVERTIBLE Fairlaner Sunliner

 

1955

 

American  Dream  2014

Dostihové závodiště Velká Chuchle Praha  20.-22.6.2014

Všem  našim  členům  a  ostatním  příznivcům „AMERIK“

3.ročník  setkání   amerických  automobilů   ve  Velké Chuchli

 

 

PÁTEK   20.6.2014 NÁJEZD  „účastníků“  pátek  16.00 hod 

* „registrace  účastníků“  na místě

v  pátek  pro  DIVÁKY   až  po  16.00 hod       

 

SOBOTA   21.6.2014 NÁJEZD  „účastníků“  

*                             „registrace  účastníků“  na místě

 

v sobotu  je  pro DIVÁKY  nejlepší  den ,kdy proběhne   hlavní program

přilehlé parkoviště  „Velké Chuchle“ zdarma

 

během  celé akce Vám bude hrát reprodukovaná  hudba ve stylu „retro“  od  DJ Monstera

 

„účastníci“  srazu  se budou  předvádět  na rampě se svými  automobily 

s odborným komentářem

 

v 15.00 hod  „Módní  přehlídka“  PIN UPs  Prague 

 

               v 15.30 hod bude vyhlášení vítězů  soutěže elegance, divácké soutěže 

               a  fotografování   vítězných   automobilů

 

               v 16.30 hod vystoupí  skupina   SCREWBALLS

 

               OBČERSTVENÍ pro návštěvníky zajištěno ,  speciální pro účastníky

 

V areálu je možno stanovat,  sociální zařízení  je na velmi dobré úrovni

 

NEDĚLE   22.6.2014 

V neděli se rozloučíme a do 12.00 hod vyklidíme areál  

 

Díky  neuvěřitelnému   množství  spamů  v  e-mailové  poště , 

poskytujeme  INFO    na tel.číslech 602325594

                                                     605472271

                                                     724255025

 

Drag Days - Eurogames

Vážení přátelé a kolegové, hlavně členové


Jistě si vzpomínáte na loňském American Dream v Chuchli jsme měli možnost vidět ukázku nefalšovaných dragsterů. Tito naši přátelé v čele s naším kamarádem Liborem Novákem z Predators Č. Budějovice pořádají již pátý ročník Drag Days - Eurogames na letišti v Bechyni ve dnech 30/05 až 01/06 2014. Byli jsme pozváni k účasti, v areálu máme vyhrazené místo, kde se dá bez problému stanovat, zajištěny jsou kryté sprchy, veškerý catering, včetně speciálního pohoštění. Kdo má sportovní ambice, může se svézt na opravdovém drag stripu (dráze) ve třídě street eliminator (vozidla, která dojedou na místo konání po ose). Během celé akce je bohatý program, včetně unikátního dětského dne, takže si můžete užít i rodinný výlet. Neváhejte, akci jsme anoncovali v našem klubovém kalendáři, během valné hromady a připomínáme se ještě tímto. Takže znovu neváhejte a uvidíme se v Bechyni. Podrobnosti na: https://cs-cz.facebook.com/dragsters

Image

SOUTĚŽ ELEGANCE US CARS SYCHROV 2014

26. dubna uspořádali členové 1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR patnáctý ročník srazu amerických vozidel v prostorách zámeckého parku Sychrov. Během dlouhých let se ustabilizovala koncepce soutěže elegance historických amerických vozidel. Těch se tam letos sjelo rovných sedmdesát. Omlouváme se několika vlastníkům např. anglických automobilů, kteří na Sychrov přijeli. Kapacita parku nám neumožňuje jejich vystavení, ačkoli bychom si je rádi prohlédli. I výprava Corvette Clubu Praha byla rozdělena na dvě části – historické a současné. Protože příjezd avizovali předem, těm novým jsme zajistili parkování na prvním nádvoří. Jejich prezident pan Karel Procházka se dočkal příjemného překvapení, když při vyhlašování výsledků byl oceněn za dlouholeté aktivity ve vztahu k automobilům Corvette. Na ostatní automobily nejrůznějších amerických značek a modelů byl pohled utěšený. Ostatně doprovodná obrazová část je ukazuje. Vybírat vystavené exponáty k ocenění bylo pro komisi velmi, velmi náročné. Leč pohárů bylo dvacet. Kritérií při výběru bylo více. Např. úžasný Cadillac V 63 z r. 1924 přijel ze zhruba stokilometrové vzdálenosti po vlastní ose (!). Při konstrukční max. rychlosti 70 km/hod. to svědčí o vynikajícím stavu a kondici. Nehledě na to, že z pohledu soutěže elegance je jeho vizuální podoba neskutečná.

            Byla-li tématická cena k výročí padesáti let výroby modelu Ford Mustang, tuto získalo super vzácné provedení Shelby GT500 r.v. 1967. I nejstarší zúčastněný vůz soutěže byl její ozdobou, a to Buick D45 Touring z r. 1916, jenž absolvoval vyjížďku na náměstí do Turnova též po ose. Nelze vyjmenovat všechny účastníky, velkým dojmem působila rodina v Cadillacu, včetně jednoho jejího příslušníka, převlečeného do naprosto dokonalé podoby Elvise Presleyho. Včetně vítacího panelu města Las Vegas. Zde bylo rozhodování o zvláštní ceně těžké. Tu nakonec získala jiná rodina – ve Fordu T, vzadu seděl v dobovém oblečení à la pan továrník s chotí, vůz řídil v též dobovém overallu řidič - mechanik. Včetně skvělé pokrývky hlavy à la ing. Kašpar. Opravdu se sjela nádherná auta. Za vše mluví náhodně vyslechnutý (hlasitý) telefonní hovor: „sem musíš přijet, jsou tady naprosto špičková americká auta“.

            Přes počáteční obavy, pramenící z poměrně chmurných předpovědí počasí, které se nevyplnily, bylo počasí víc než příjemné. Asi nás má pánbů rád. Velké poděkování patří časopisu Oldtimer za propagaci a roční předplatné pro vítěze, pivovaru Rohozec za nealko, kterým se mohli účastníci celý den libovolně osvěžovat, děvčatům z Prague Pin-up Girls, především Agátě, za hezké a pohotové fotografie, Martinovi Svobodovi, Vítkovi Čermákovi, všem za účast (víme moc dobře co dá práce a námahy vůz na takovouhle akci připravit). Děkujeme i těm, kteří se ze závažných důvodů nemohli dostavit, ale našli si chvilku se omluvit. Nejvíc nás mrzí neúčast manželů Novákových z Jablonce a interpretujeme jejich omluvu: „Ahoj Zdeňku. Moc nás s manželkou mrzí, že se nemůžeme na dnešní Sychrov podívat. Určitě si prohlédneme fotky na internetu. Jsme zrovna v nemocnici na transfúzi a moc na Vás myslíme. Snad se nám to povede do Chuchle. Bůh ví? Všechny pozdravuj, Nováci z Jablonce.“. Tímto tak činím a pí. Novákové přejeme hodně sil do boje se zákeřnou nemocí, která ji postihla. Doufáme, že se v Chuchli na American Dream 20.-22.6. uvidíme. Tam zveme všechny, kteří vlastní nejen ty „historické ameriky“.

            Soutěž na Sychrově bude příští rok zasvěcená opět historickým americkým vozidlům. Našim vzácným hostům slibujeme i kategorii 20. a 30. let. Aby jsme nemuseli improvizovat a překrásnému Dodge DB8 z r. 1931 dávat vítězný pohár let 40. Takže ještě jednou díky všem, kteří se na naší Concourse d´Élegance US Cars podíleli, tomu „nahoře“ za počasí a zveme Vás příští rok. Dále už jen výsledková listina.

Za klub Zdeněk Košárek

SOUTĚŽ ELEGANCE SYCHROV 2014 – VÝSLEDKOVÁ LISTINA

80-tá léta

III. místo CHRYSLER LE BARON MEDAILON

č. 6

1978

II. místo CHEVROLET CORVETTE C4

č. 31

1989

I. místo CHEVROLET CORVETTE C3

č. 40

1981

70-tá léta

III. místo PONTIAC FIREBIRD TRANS-AM

č. 21

1978

II. místo CHEVROLET CORVETTE C3

č. 53

1979

I. místo FORD LTD COUPÉ

č. 7

1972

60-tá léta

III. místo FORD MUSTANG CS/GT

č. 58

1968

II. místo FORD MUSTANG GT CONVERTIBLE

č. 39

1968

I. místo BUICK WILDCAT CUSTOM COUPÉ

č. 16

1967

50-tá léta

III. místo CHEVROLET PICK-UP 3100

č. 56

1951

II. místo CADILLAC DE VILLE COUPÉ

č. 45

1953

I. místo CHEVROLET CORVETTE C1

č. 33

1959

40-tá léta

III. místo CHEVROLET STEELMASTER COUPÉ

č. 2

1948

II. místo PACKARD SUPER 8 CONVERTIBLE

č. 24

1949

I. místo DODGE DB8

č. 61

1931

Zvl. cena s poděkováním – panu K. Procházkovi za aktivity Corvette

Nejstarší vůz soutěže – BUICK D45 TOURING

č. 23

1916

Best Mustang – SHELBY GT 500

č. 5

1967

Zvl. cena - FORD T, rodina Coufalova

č. 10

1926

Absolutní vítěz – CADDILLAC V 63

č. 20

1924

 

ImageSOUTĚŽ ELEGANCE AMERICKÝCH HIST. VOZIDEL SYCHROV 26.4.2014 

Letošní Sychrov je čtrnáctým ročníkem soutěže s železnou pravidelností pořádanou naším klubem v překrásném prostředí zámeckého parku státního zámku Sychrov. Po v podstatě hvězdicové jízdě (oceňován je i nejvzdálenější účastník) se sjíždějí naši členové a vítaní hosté se svými „amerikami“. Sorry, pouze s těmi historickými. Takže alespoň dvacet pět let. Kapacita místa pořádání je omezená. Bohužel po 11:00 hodině už nebude možné se registrovat a parkovat v místě zámeckého parku. Samozřejmě čím starší vozidlo, tím lépe. Rekord v stáří zúčastněného vozidla jsme zaznamenali vloni – automobil Buick z r. 1916. Atmosféra připomíná lázně. Při absenci stánků s buřty, žužu, cetkami apod., bez reprodukované hudby je přesto kouzelná. Bez jarmarku to jde taky. Dostatek okolních restaurací různé úrovně je plně k dispozici. Trochu se podivujeme, že v stejný termín se pořádá První jarní bublání – akce, která byla vždy na začátku měsíce dubna. Navíc jsme ji navrhnuli my kdysi u příležitosti srazu v Hluboké v r. 2003 tehdejší aktivistce ČKMAA Monice Fričové. (Jezdívali jsme i dvakrát ročně, hlavně do Jerlochovic za Otou Hovjackým. Při dotazech proč nepřijedete do Čech nám moravští kolegové záhadně odpovídali „my to máme k Vám dál než Vy k nám“.) Proto jsme navrhovali něco jako „napůl cesty“. Nicméně termín Sychrova zůstává už čtrnáct let neměnný.
Samozřejmě oceňovány budou jednotlivé kategorie jako vždy a byla-li loni zvláštní cena „Best Corvette“ u příležitosti 60-ti let její existence, letos to bude „Best Mustang“, který slaví padesáté výročí. Tento rok je mediálním partnerem časopis „Oldtimer“ a absolutní vítěz si odnese nejen pohár, ale i roční předplatné tohoto veteránského periodika, takže neváhejte a uvidíme se na Sychrově. 

 

TERMÍNY KLUBOVÝCH AKCÍ 2014

datum:  22.1. 2014

akce:  ČLENSKÁ SCHŮZE - restaurace Na Závodišti - Praha -Velká Chuchle, začátek v 19 hod.

pozvánka:

22.1. 2014

ČLENSKÁ SCHŮZE - restaurace Na Závodišti - Praha -Velká Chuchle, začátek v 19 hod.

26.4. 2014

SOUTĚŽ ELEGANCE 2014 -Státní zámek Sychrov

31.5. 2014

Drag Day Bechyně - Street Eliminator

20-21 .6. 2014

American Dream - sraz majitelů amerických vozidel-Dostihové závodiště Praha -Velká Chuchle

28. 6. 2014

VETERÁNI MEZI PLOTY - sraz pořádaný ve spolupráci s Mercedes Benz Club ČR

4.10.2014

US CARS PRAHA - sraz majitelů amerických vozidel - OC Letňany

 

 

Image

POZVÁNKA na Členskou schůzi spolku

1st Veteran US Car Clubu Praha v ČR

Výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR (dále jen “Klub“) svolává členskou schůzi Klubu, na kterou si Vás současně dovoluje pozvat.

Termín konání členské schůze: 22.leden 2014

Zahájení členské schůze: v 19:00 hod., parkování u restaurace zajištěno

Místo konání členské schůze: v salónku restaurace „NA ZÁVODIŠTI„ v areálu DOSTIHOVÉ ZÁVODIŠTĚ PRAHA-VELKÁ CHUCHLE, Radotínská 69, Praha 5.

Každý člen obdrží jeden výtisk klubového kalendáře 2014 zdarma

Prosím vezměte ne vědomí, na minulé Členské schůzi byl schválen ve stanovách Klubu článek 4, v jehož odstavci 2 vyplývá povinnost člena se Členské schůze zúčastnit. Nemůže-li se člen osobně zúčastnit ze závažných důvodů, lze pověřit plnou mocí k účasti někoho jiného.

Program schůze:

 1. prezence přítomných členů Klubu,, aktualizace telefonních a emailových kontaktů členů Klubu v rámci prezence a vyrovnání příspěvků na rok 2014
 2. zahájení schůze Klubu prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 3. volba orgánů členské schůze Klubu-předsedy členské schůze, sčitatele hlasů a zapisovatele
 4. zpráva o činnosti Klubu za rok 2013 včetně ročních výsledků hospodaření Klubu přednesená prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 5. plán akcí na rok 2014 přednesený prezidentem Klubu panem Zdeňkem Košárkem
 6. různé-odpovědi na dotazy členů Klubu, projednání připomínek a námětů členů Klubu, diskuse
 7. schválení zápisu, ukončení Členské schůze

Důležité:

Výbor současně žádá všechny majitele historických vozidel registrovaných v Klubu, aby si na Členskou schůzi donesli průkaz historického vozidla a přiložený formulář nazvaný „protokol o technické prohlídce vozidla-potvrzení o klubové testaci„ s potvrzenou STK nebo potvrzení odborného servisu (viz. PHV poslední strana “poučení“)

V Praze dne 6. 12. 2013

Za výbor spolku 1st Veteran US Car Club Praha v ČR

Zdeněk Košárek

prezident Klubu

 

 

 

ImageUS Cars Letňany 2013

12-tý sraz a přehlídka US Cars

12-tý sraz a přehlídka US Cars dne 5. října 2013, pořádaná v Letňanech u Obchodního centra v prostorách parkoviště F, se nadmíru vydařila. Členům klubu se opět podařilo vykouzlit neopakovatelnou atmosféru, kde vše bylo podřízeno předvádění amerických vozidel na rampě pokryté rudým kobercem. Přítomní diváci i někteří majitelé se dozvídali zajímavé detaily technických parametrů, historie vozidla apod. Na podiu za rampou hrál již tradičně v několika blocích Classic Rock´n´Roll Gang. Ve slunečném, sice trochu chladném počasí, nám dokonalou radost kalila nepřítomnost frontmana kapely Tonyho Škráška. Tento zesnul těsně před akcí, na kterou se moc těšil a hodně se na něj vzpomínalo. Návštěvnost byla veliká, vzhledem k tomu že se nevybíralo žádné vstupné, dá se za celý den jen odhadnout zhruba dva tisíce návštěvníků. Startovné bylo pro nečleny klubu symbolické a klub nesl všechny náklady, včetně ocenění v podobě pohárů, kterými byla oceněna tato vozidla: 

Ocenění

80-tá léta

 1. Chevrolet Corvette C3 1981
 2. Chevrolet Corvette C4 1985
 3. Cadillac Fleetwood Brougham 1985

70-tá léta

 1. Chevrolet Corvette C3 1976
 2. Plymouth Fury HTP Sedan 1973
 3. Chrysler le Baron Coupé 1979

60-tá léta

 1. Ford Mustang Convertible 1966
 2. Mercury Cougar Coupé 1969
 3. Cadillac de Ville Convertible 1967

50-tá léta

 1. Chevrolet Corvette C1 1959
 2. Cadillac de Ville Coupé 1953
 3. International Harvester Pick-Up 1954

Best New Age

Auburn Speedster replica 1936/1993

Nejvzdálenější účastník

Chevrolet El Camino – Borovany v jižních Čechách

Nejstarší vůz srazu

Cadillac V63 Opera Coupé 1924

Vozidlem letošního srazu se stalo

Chevrolet Corvette C1 1959

Image

Americký den

Dne 4.8.2013 jsme na žádost jednoho letního dětského tábora "Loukaři" přijeli v rámci amerického dne se třemi americkými auty. Uvítalo nás velké množství dětí od 7 do 14 let s americkými vlaječkami v ruce. Následně jsme zotvírali kapoty, odpovídali na mnohé dotazy týkající se amerických veteránů. K velké spokojenosti všech dětí a jejich táborových vedoucích.

Veteráni mezi ploty 2013

Psychiatrická léčebna Bohnice, Praha 8, sobota 29.6.2013 Akce je omezena vzhledem k programu na 30 vozidel. Účastní se vybrané vozy Mercedes-Benz končící řadou W 123 a starší a americká vozidla do r.v. 1983 s jejich majiteli. Případní další zájemci se zajímavými mladšími vozy mohou projednat svoji účast s organizátory.

8:00 – 9:30 - Registrace účastníků, snídaně

9:30 - Výstava vozidel, individuální projížďky s pacienty a dětmi po areálu, anketa o nejzajímavější vozy srazu

10:00 - Start do měřeného úseku v areálu léčebny (cca 2 km), 2 okruhy

12:00 - Společné foto

12:00 – 13:00 Odjezd na vyjížďku Prahou

13:30 – 14:30 - Příjezd a parkování u Muzea městské hromadné dopravy v Praze

15:00 – 17:00 - Přesun na zámek Ctěnice (Praha - Vinoř)

16:00 – 18:00 - Vyhlášení výsledků soutěží, občerstvení účastníků, zakončení akce.

 

 

ImageAMERICAN DREAM 2013

Od pátečního poledne se do areálu dostihového závodiště „Conseq Parku“ ve Velké Chuchli v Praze sjížděla americká auta. I přesto, že nejmenovaná televize s nejmenovaným představitelem závodiště, těsně před akcí, informovala širokou veřejnost o tom, že všechny akce jsou na závodišti zrušeny, pozapomněli na to, že se náš klub, jako pořadatel, jen tak nezalekl a AmericanDream uspořádal. Prezident klubu přijímal desítky telefonátů se společným jmenovatelem „ Koná se akce? či Je tam voda?“ Samozřejmě žádná nebyla, i když se tu a tam nějaká ta stopa po ní v areálu našla. Letos to tedy bylo skromnější, ale i tak si účastníci pochvalovali příjemnou atmosféru opravdového setkání a ne nějakého jarmarku. Skutečně nám nejde o kvantitu ale o kvalitu, které jsme si užili vrchovatou měrou. Nechyběly skvosty od předválečných let, leckdy opomíjených čtyřicátých, kupodivu nejhojněji byla zastoupena zlatá éra amerického automobilového věku, léta padesátá. Ale i v šedesátých letech měla porota hlavu zamotanou. Jeden vůz lepší než druhý. Dorazil i pravý dragster Ford 1932 s opravdovým big bigblockem, ten ostatně můžete vidět i v ČR na závodech dragsterů v Bechyni, popř. sledujte www.dragrace.cz. Veselých momentů bylo hodně, za všechny alespoň jeden: po představení onoho monstra u rampy, byl motor nastartován a jedné z přítomných pin up girls výfukem nadzvedl sukni asi jako v kultovní scéně Marilyn Monroe nad výdechem větrání na chodníku. Po celé dva dny nám hrál vynikající DJ Monster a během sobotního odpoledne ještě zahráli své rock and billy (skvělí) Slapdash a večer to jižanskou hudbou rozjeli The Cell. Oceňovány byly kategorie: prewar, čtyřicátá, padesátá, šedesátá, sedmdesátá, osmdesátá léta a i když jsme veteránský klub, tak samozřejmě i newage a nejvzdálenější účastník ( ausBerlin ).O tom ale až příště, výsledkovou listinu zveřejníme za týden, neb nás v sobotu čeká společná akce s Mercedes Benz klubem „Veteráni mezi ploty. Ochutnávka fotografií z AmericanDream najdete v sekci - Galerie srazů nebo na klubovém profilu na facebooku - https://www.facebook.com/pages/1st-Veteran-US-Car-Club/210834448947993.

 

ImageAmerican Dream 2013

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Termín: 22. – 23.6.2013

(nájezd US CARS v pátek od 17 hod., pro veřejnost v sobotu, v neděli od 9:00 do 12:00 hod. vyklízení areálu)

Sobotní večerní program:

 • The Cell (česká skupina zaměřená na jižanský rock)
 • The Slapdash (česká skupina zaměřená na rockabilly)
 • Z dalšího programu:

 • Rampa – soutěž elegance
 • Nejvzdálenější účastník
 • Jízda zručnosti
 • Soutěže pro diváky a další
 • Projekce
 • Stanové městečko
 • DJ Monster a j.
 • Zázemí:

 • V areálu WC, sprchy, restaurace
 • Možnost kempování ve vlastních stanech nebo v karavanech v areálu závodiště
 • V areálu stánky s občerstvením, točené české pivo a další speciality
 • Do historického centra Prahy cca 10-15 minut
 • Pořadatel:

  1st. Veteran US Car Club Praha, občanské sdružení
  kontakty: Zdeněk Košárek, mobil: +420602325594
  email: 1stveteranuscar@1stveteranuscar.cz
  www.1stveteranuscar.cz

  Dovolujeme si srdečně pozvat všechny příznivce historických i současných amerických automobilů a motocyklů na třídenní párty, která se bude konat ve dnech 22. – 23.6.2013 v areálu dostihového závodiště Velká Chuchle v Praze. Veškeré zázemí zajištěno včetně možnosti kempování ve vlastních stanech nebo karavanech přímo na závodišti. Nájezd vozidel do areálu závodiště v pátek 21.6.2013 od 17 hod., v sobotu a neděli od 9:00 hod. Vstupné pro účastníky a majitele historických i současných amerických automobilů a motocyklů je jednotné, platné na všechny dny 150,- Kč /vozidlo nebo motocykl + dvě osoby, každá další osoba ve vozidle 150,- Kč. Organizační a technické dotazy směrujte na pana Zdeňka Košárka, prezidenta klubu, mobil: +420602325594 nebo na email: www.1stveteranuscar.cz.

  Image       RR

Dne 2. dubna tohoto roku, před naší pravidelnou měsíční schůzí mi přišla na mobil zpráva : ,, Ahoj Zdeňku! Omlouvám se z výborové schůze z důvodu hospitalizace. Pokud budete o něčem hlasovat a bude sudý počet, není problém mi zavolat, pokud nebude jiné řešení. Zdař Bůh a US Cars obzvlášť. RR ,, 

Za těmito iniciálami byl člen našeho klubu Rosťa Raisr. Pamětníci z dob před rokem 89 si ho pamatují jako majitele Fordu Pinto a po sametové revoluci jako organizátora prvního srazu amerických aut na Kamencovém jezeře v Chomutově. Do našeho klubu vstoupil před 11 ti lety a záhy se stal členem výboru, já osobně nikdy (a rozhodně nebudu sám) nezapomenu na vynikající párty, které každoročně pořádal u příležitosti svých narozenin v Pesvicích. Bohužel, už žádnou k našemu velkému zármutku pořádat nebude.

Ve čtvrtek 2. května dobojoval svůj boj se zákeřnou nemocí. Odešel nám kamarád, kolega, rodině manžel a otec ve věku pouhých 53 let.

Rozloučíme se s ním v pátek 10. května ve 13 hodin v obřadní síni města Jirkov. Samozřejmě přijedeme americkými auty.

Za klub a za výbor Zdeněk Košárek

VÝSLEDKOVÁ LISTINA SOUTĚŽE ELEGANCE US CARS SYCHROV 2013

80 – léta

3. Chevrolet Corvette C3 r.v. 1981 č. 36 - pan Obst

2. Chevrolet Camaro Coupe r.v. 1988 č. 19 - pan Pytloun

1. Chevrolet Corvette C4 r.v. 1985 č. 5 – paní Mrázková

70 – léta

3. Mercury Cougar HTP Coupe r.v. 1971 č. 16 – pan Vašek

2. Lincoln Town Car Coupe II r.v. 1976 č. 61 – pan Beránek

1. Buick Electra 225 Limited HTP r.v 1972 č. 12 – pan Bohuslav

60 – léta

3. Ford Mustang Fastback GTA r.v. 1967 č. 50 – pan Šiml junior

2. Chrysler Newport Convertible r.v. 1969 č. 40 – pan Sokol

1. Buick Wildcat Custom HTP Coupe r.v. 1967 č. 7 – pan Křelina

50 – léta

3. Ford Thunderbird r.v. 1957 č. 43 – pan Slavík

2. Packard Super r.v. 1948 č. 44 – pan Starsy

1. Chevrolet Impala Convertible r.v. 1958 č. 48 – pan Hora

Ocenění v odborné technické: Nash 600 Super r.v. 1949 č. 31 – pan Böhm junior

Best Convertible : Chrysler 50 r.v. 1925 č. 50 – pan Lipš

Best Pick Up: Dodge Adventure „Little Red Express“ r.v. 1976 č. 17 – pan Izer

Divácká soutěž: Buick Super Sedannette r.v. 1949 č. 47 – pan Jirout

Best Corvette: Chevrolet Corvette C1 r.v. 1959 č. 49 – pan Šiml senior

Nejvzdálenější účastník: Lincoln Continental Convertible r.v. 1966 č. 25 – pan Svoboda z Bostonu – USA

Nejstarší vůz srazu: Buick D45 r.v. 1916 č. 29 – pan Marek

Absolutní vítěz srazu: Ford T r.v. 1926 č. 9 – manželé Coufalovi

     

Image

Soutěž elegance amerických historických vozidel

zámek Sychrov 2013

 

Náš klub již popatnácté uspořádal tradiční soutěž elegance historických vozidel vyrobených na severoamerickém kontinentu. 27.4.2013 se do zámecké zahrady Sychrova sjelo na 70 „amerik“ s jejich posádkami. V překrásném a klidném prostředí si mohli členové klubu a jejich hosté navzájem obdivovat své opečovávané exempláře historie amerického průmyslu. Za poměrně příznivého počasí nespadla ani kapka deště, ač pod mrakem stejně motorům svědčí. Od časného rána se sjížděli nadšení účastníci až do stanovené doby konce registrace. Byť se náš klub soustřeďuje spíše na produkci po druhé světové válce, vítaným zpestřením byla účast tzv. „loukotí“ z nichž nejstarší byl světlomodrý Buick r.v. 1916. Jeho motor ještě bez ventilového víka předváděl klaviaturu ventilových vahadel. Po dlouhé a náročné renovaci se ukázal exotický Nash r.v. 1949. Někteří účastníci přiznávali, že tento model vyznačující se zakrytými předními koly bez výřezů blatníků, vidí na vlastní oči poprvé v životě. I Packard ročníku 1948 není vždy k vidění. Účastníků mohlo být víc, ale předpovědi počasí pro některé části ČR některé odradili. Absolutním vítězem elegance se po právu stal Ford T r.v. 1926 manželů Coufalových, kteří dorazili v dobovém oblečení s mnoha doplňky a hlavně mezi prvními. Po konci doby registrace se brána parku zavírala (k překvapení mnoha opozdilců), leč na soutěže se jezdí včas a tohoto se budeme držet i v budoucnu. 

Specialitou letošního ročníku byla zvláštní cena Best Corvette. K šedesátému výročí zahájení výroby tohoto sportovního modelu GM z divize Chevrolet jehož koncepce se nezměnila dodnes. Dvě sedadla v laminátové karosérii s podélně uloženým motorem vpředu a zadním náhonem. Příští rok slaví své padesátiny Mustang z koncernu Ford Motor Company. I jemu budeme věnovat zvláštní pozornost.

Potěšila nás účast veřejnoprávní televize. Ukázka ze Sychrova byla ještě ten samý den k vidění v Událostech z regionů v 18.00 . Po vyhlášení výsledků a slavnostního předávání pohárů (díky manželům Mrázkovým z českého skla a s pravým zlacením) jsme se vydali na slibovanou vyjížďku v 15.00. Tato končila díky spolupráci s městských úřadem města Turnov na náměstí k potěše místních obyvatel, kteří se na zámek Sychrov nedostali. Domů většina z nás dorazila rovněž bez kapky deště.

 

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/224638-na-sychrove-byl-sraz-americkych-veteranu/

Image

              Motocykl – Bohemia Custom 2013

Ve dnech od 7 do 10. března 2013 se náš klub prezentoval skromnou expozicí v rámci výstavy Motocykl – Bohemia Custom Bike na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Ford Ranchero v laku Chevyflames a Chevrolet Corvette C-3 s nefalšovanými sidemounts Hooker Super competition a scoopem nad kapotou byl pro přítomné vystavovatele a návštěvníky dobrou volbou. Osvěžením byla stálá přítomnost dvou děvčat z Prague pin-up girls, se kterými máme velmi dobrou spolupráci, uvidíme je i na soutěži elegance amerických historických vozidel, která se bude konat dne 27. 4. 2013 na Sychrově, ale i od 21. 6. 2013 na AmericanDream ve Velké Chuchli.

A světe div se! V periodiku Chrom a plameny, který ignoruje existenci našeho klubu, jenž je největší a s nejvíce aktivitami v ČR, se objevila fotografie naší expozice, byť velikosti poštovní známky a to v čísle 02/13 na straně 54.